دسترسی به اینترنت در کره شمالی محدود شد

ارائه دهنده خدمات تلفن همراه کره شمالی در پیامی خطاب به مشترکین خود گفت، خارجی‌ها در کره شمالی دیگر به شبکه 3G این کشور دسترسی ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مردم کره شمالی به جز در موارد خاص به اینترنت سانسور نشده خارجی دسترسی ندارند اما ساکنین و بازدید کنندگان خارجی در این کشور قادر به خرید سیم کارت‌های 3G هستند که نامحدود است.

کوریولینک، ارائه دهنده خدمات تلفن همراه کره شمالی گفت: متاسفانه ما با قطعی سرویس اینترنت از طرف ارائه دهنده اینترنت محلی مواجه هستیم و مدت زمان آن نامشخص است. زمانی که این سرویس به حالت عادی بازگردد شما را مطلع خواهیم کرد.

کوریولینک در این پیام که به زبان انگلیس و خطاب به مشترکین منتشر شده افزود: هنوز مشخص نیست که چرا دسترسی به شبکه تلفن همراه محدود شده اما این برنامه عصر جمعه یک روز پس از آتش گرفتن هتل "کوریو" پیونگ یانگ اتخاذ شد.

هنوز مشخص نیست که آیا اخبار مربوط به آتش گرفتن این هتل این سرویس را تحت تاثیر قرار داده یا خیر.

در حال حاضر بیش از 5 / 2 میلیون مشترک تلفن همراه در کره شمالی با جمعیتی برابر با 24 میلیون تن وجود دارد.

پیونگ یانگ در گذشته محدودیت‌های مختصری را در خصوص توانایی خارجی‌ها برای دسترسی به اینترنت 3G موبایل اعمال کرده است. خدماتی که بازدید کنندگان خارجی خریداری می‌کنند معمولا تا پایان دوره ویزایشان به طول می‌انجامد.

انتهای پیام

کد N855289