بحث جاسوسی بالا گرفت/ احتمال تغییر محل مذاکرات از وین

سیاسی

انتشار گزارش هایی مبنی بر جاسوسی رژیم صهیونیستی از هتلهای محل مذاکرات هسته ای ایران و گروه۱+۵ در اروپا ، مذاکره کنندگان هسته ای را بر آن داشت تا به بررسی احتمال تغییر محل میزبانی مذاکرات بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه در وین به خبرنگار صدا و سیما گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت روز افزون مذاکرات و نزدیک شدن به زمان ضرب الاجل تعیین شده، مذاکره کنندگان تغییر محل مذاکرات از وین اتریش به شهر یا حتی کشوری دیگر را پیگیری می کنند.

پیش از این جمهوری اسلامی ایران طی یادداشت های رسمی جداگانه به وزارت های خارجه اتریش و سوییس، مراتب نگرانی جدی دولت ایران از امنیت اماکن محل برگزاری مذاکرات هسته ای را به دولتهای این دو کشور اعلام و از وزارت خارجه اتریش تشدید تدابیر امنیتی در محل مذاکرات را خواستار شده بود.

همچنین نشست کارشناسان ایران و کشورهای ۱+۵ شامگاه جمعه در هتل کوبرگ وین پایان یافت. روز جمعه نشست های دوجانبه معاونان وزیران خارجه ایران با اعضای کشورهای ۱+۵ برگزار شد.

هفتمین دور گفت وگوها به منظور ادامه نگارش پیش نویس متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با حضور سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از کشورهای ۱+۵ در این مذاکرات حضور دارد، از روز چهارشنبه در هتل کوبورگ وین از سر گرفته شد.