۱

امیرعبداللهیان: هیچ مذاکره ای درباره مسایل منطقه با آمریکا نداریم

  • ۲۱بازدید
  • ۱ رای
  • ۱ دیدگاه
وزارت خارجه,مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: مذاکرات ایران با شش کشور صرفا متمرکز بر موضوع هسته ای صلح آمیز ایران است و ما هیچ مذاکره ای با آمریکا در موضوعات منطقه نداریم.


حسین اميرعبداللهيان د گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید براینکه تهران از گفتگو و توسعه همكاری های همه جانبه با كشورهاي همسايه و بويژه حوزه خليج فارس استقبال می كند، گفت: مسائل منطقه با مشاركت همه كشورهای منطقه قابل حل و فصل می باشد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان، اقدام نظامی عليه يمن را تشديد كننده اقدامات افراط گرايی و عامل رشد تروريسم دانست و گفت: این اقدامات تقويت کننده درگيری های فرقه ای است و كمك كننده نخواهد بود.

وی با اشاره به نقش عربستان در کمک به ایجاد ثبات در منطقه ادامه داد: كشورهای منطقه ، از جمله عربستان سعودی ، می توانند نقشی محوری در كمك به صلح و ثبات و امنيت در منطقه ايفا نمايند؛ لذا در خصوص امنيت پايدار، ثبات و توسعه پايدار منطقه با همسايگان و دوستان خود در منطقه گفتگو و همكاری داريم و عربستان نيز در اين مجموعه مورد توجه می باشد.

اميرعبداللهيان، همچنین با اشاره به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کرد: مذاكرات ايران با شش كشور صرفا متمركز بر موضوع هسته ای صلح آميز ايران است و ما هيچ مذاكره ای با آمريكا در موضوعات منطقه نداريم.

 

2323

نظر شما چیست؟

تاکنون ۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.شما هم نظری دارید؟


این خوب نیست. امریکا به هر حال مؤثرترین بازیکن است. ما هم می خواهیم تأثیر گذار باشیم. باید تعامل مستقیم داشته باشیم تا اینکه با واسطه .

۱ سال پیش   |   azadeh1347   |     |  
۰