توصیه های انتخاباتی آیت الله حائری شیرازی/

رای داشتن ملاک خوبی برای جذب افراد نیست/ رقابت توام با رفاقت باشد

سیاسی

عضو مجلس خبرگان رهبری، به اشاره به نزدیک شدن رقابت­های انتخابات مجلس شورای اسلامی از احزاب خواست رقابت­های انتخاباتی را با رفاقت دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله حائری شیرازی که صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد در دومین هم اندیشی نمایندگان استان­های جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی سخن می گفت، رقابتی را که با اخلاق بچگانه همراه باشد منجر به عداوت خواند و گفت: رقابت­ها باید با لحاظ کردن اعتدال و توام با رفاقت باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به احزاب افزود: مراقب باشید تندروی نکنید، هتک حرمت نسبت به مومنان انجام ندهید و حدود الهی را رعایت کنید.

آیت ­الله حائری شیرازی ادامه داد:  نباید در این رقابت ها ایمان‌تان آسیب ببیند. آنچه مهم است، حفظ ایمان  است،  مبادا که دعوا بر سر ایمان مان باشد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به اشاره به آیه شریفه «لااکراه فی الدین...» گفت: زمانی که مردم امام علی(ع) را خانه­ نشین کردند، خیال می­ کردند کار خوبی انجام داده ­اند و فتنه را خاموش کرده ­اند، آنها خیال می­ کردند کسی را انتخاب کرده ­اند که رای دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، اضافه کرد: در انتخابات نباید معیار احزاب برای انتخاب افراد، رای داشتن وی باشد چرا که ممکن است کسی از ترک امر به معروف رای داشته باشد یا ممکن است از راه ارتباطاتش رای داشته باشد. 

آیت­ الله حائری شیرازی تاکید کرد: رای داشتن ملاک خوبی برای جذب افراد نیست.