آزمون ورودی دوره دکترای دانشگاه دفاع ملی برگزار شد

صبح امروز آزمون ورودی دوره دکترای دانشگاه دفاع ملی با حضور داوطلبان از مسئولان مدیران کشوری و لشگری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) این آزمون در دو مرحله سنجش علمی از طریق آزمون کتبی و بررسی سوابق علمی و اجرایی از طریق مصاحبه برگزار می‌شود و طی آن از 395 داوطلب،در 9 رشته و گرایش تحصیلی، در هر گرایش 7 الی 10 نفر پذیرش می‌شود.

ابراهیم حسن بیگی، رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در حاشیه برگزاری این آزمون در جمع خبرنگاران با بیان این که داوطلبان برای ورود به این دانشگاه علاوه بر شرایط عمومی مصوب وزارت علوم باید دارای یک سری شرایط اختصاصی نیز باشند، گفت: مطابق اساسنامه دانشجویان دفاع ملی داوطلبان باید یا عضو نیروهای مسلح باشند یا به عنوان کارمند رسمی در یکی از قوای سه گانه مشغول به فعالیت باشند. داوطلبان همچنین باید یا سابقه‌ی فرماندهی در نیروهای مسلح داشته باشند یا از سابقه‌ی مدیریتی و کاشناسی ارشد به بالاتر در یکی از نهادهای رسمی دولتی برخوردار باشند.

وی با بیان این که سوالات آزمون دکترای دانشگاه عالی دفاع ملی صبح روز برگزاری و از سوی طراحان و اساتید طراحی می‌شود، خاطر نشان کرد‌: داوطلبان برای پاسخگویی به پرسش‌های آزمون باید از توانایی درک مسائل راهبردی برخوردار باشند.

وی با بیان این که آزمون دوره دکترای امسال در 9 رشته و گرایش برگزار می‌شود، گفت: رشته‌های علوم و دفاع راهبردی، مدیریت راهبردی پدافند غیر عامل، مدیریت راهبردی نظامی، مدیریت راهبردی فرهنگی، مدیریت راهبردی آینده پژوهی، مطالعات امنیت ملی،تهدیدات امنیت ملی، تهدیدات امنیت داخلی و مدیریت سایبری، از جمله رشته‌هایی است که داوطلبان امسال می‌توانند پس از طی مراحل مختلف آزمون در سال تحصیلی 94 و 95 در آن مشغول به تحصیل شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نتایج این آزمون اوایل نیمه دوم شهریور ماه سال جاری و از طریق سایت دانشگاه دفاع ملی اعلام می‌شود.

انتهای پیام

کد N853338