اعلام جنگ القاعده لیبی علیه داعش

پس از آن‌ که یکی از رهبران بلندپایه شبه‌نظامیان مرتبط با القاعده در شرق لیبی به دست افراد مسلحی که ماسک به صورت داشتند، کشته شد، این شبه‌نظامیان امروز (چهارشنبه) علیه تروریست‌های وابسته به داعش در لیبی اعلام جنگ کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از آن‌ که چند فرد مسلح ناشناس با اسلحه اقدام به ترور "ناصر العکر"، یک شبه‌نظامی بلندپایه وابسته به القاعده در لیبی که زمانی به جرم تروریسم در زندان‌های انگلیس به سر برده، کردند، میان دو گروه شبه‌نظامیان وابسته به القاعده و همچنین وابسته به داعش درگیری‌هایی در لیبی رخ داد که 11 کشته از دو طرف بر جای گذاشت.

این شبه‌نظامی بلندپایه وابسته به القاعده که 55 سال سن داشت و همراه با دستیارش کشته شد، زمانی در افغانستان به انجام عملیات می‌پرداخته است.

گروه وابسته به ناصر العکر موسوم به "شورای جهادی درنا" امروز (چهارشنبه) با اعلام بیانیه‌ای ترور وی را اعلام کرده و تروریست‌های داعش را عامل آن دانست. این گروه داعش را متهم به استبداد و ارتکاب جرم کرد و متعهد شد تا زمانی که هیچ‌یک از آن‌ها روی زمین باقی نماند با آن‌ها دست به "جنگ مقدس" خواهد زد.

شورای جهادی درنا همچنین از مردم خواست علیه گروه داعش به پا خیزند. در جریان درگیری‌های میان شبه‌نظامیان مرتبط با داعش در لیبی و شبه‌نظامیان گروه شورای جهادی درنا دست کم 9 تروریست داعش و دو شبه نظامی وابسته به این شورا شامل سالم دربی، فرمانده تیپ ابوسالم کشته شدند.

گروه‌های مرتبط با داعش و القاعده در سوریه نیز درگیری‌هایی داشته‌اند. سال گذشته میلادی یک شاخه وابسته به داعش کنترل شهر درنای لیبی را به دست گرفت.

انتهای پیام

کد N853017