نتانیاهو:‌ رهبران عرب در مورد ایران با من موافقند

العالم نوشت:

نخست وزير رژیم صهیونیستی گفت كه كشورهاي عربی همانند این رژیم درخصوص توافق هسته اي احتمالي گروه 1+5 با ایران نگران هستند.

به گزارش روز چهارشنبه پايگاه خبري شبكه العالم، "بنيامين نتانياهو" در كنفرانس امنيتي هرتزيليا نزديک تل آويو خاطرنشان کرد: "كشورهاي عربي با اسرایيل درخصوص نگراني درباره توافق هسته اي هم نظر هستند."

نتانياهو افزود: "اين نگراني درباره توافق هسته اي به اسرایيل محدود نمي شود بلكه تعدادي از كشورهای همجوار همين نگراني را دارند."

همچنین پایگاه خبری و تحلیلی انتخاب هم به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت که سران عرب با او در این خصوص موافق هستند که موافقتنامه هسته ای با ایران نمی تواند از دستیابی تهران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

نتانیاهو که این اظهارات را در کنفرانسی در اسرائیل بیان می کرد افزود او تنها صدای مخالف موافقتنامه هسته ای با ایران در خاورمیانه نیست.

وی تصریح کرد اگرچه او اغلب به عنوان یک مخالف موافقتنامه هسته ای با ایران معرفی شده است اما با همسایگان اسرائیل صحبت کرده است و همه در منطقه بر این باورند که این موافقتنامه نمی تواند از حرکت ایران در جهت دستیابی به بمب جلوگیری کند.

نتانیاهو این اظهارات را چند روز پس از آن مطرح کرد که دوری گولد از نزدیک ترین افراد مورد اعتماد وی نشستی را با یک ژنرال عربستان سعودی برگزار و در این نشست درباره ایران گفتگو کرد.

تهران و قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) ضرب الاجل 30 ژوئن را برای دستیابی به موافقتنامه هسته ای جامع پیش رو دارند که بر اساس آن برنامه هسته ای ایران در ازای کاهش تحریم ها علیه این کشور، محدود خواهد شد.

52261

کد N852768