نماینده سازمان ملل از احتمال پایان جنگ یمن پس از نشست ژنو خبر داد

ایرنا نوشت:

پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز سه شنبه به نقل از اسماعیل ولد شیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن، از احتمال پایان جنگ در این کشور پس از نشست ژنو خبر داد.

این پایگاه خبری به نقل از شیخ احمد نوشت که به احتمال زیاد جنگ دو ماهه در یمن پس از نشست هفته آینده بین گروه های یمنی در ژنو پایان خواهد یافت و یمن برای همیشه از تقسیم شدن رهایی می یابد.

اسماعیل ولد شیخ ابراز امیدواری کرد که حملات هوایی کشورهای ائتلاف به سرکردگی عربستان و نیز جنگ های داخلی در یمن پایان یابد، اما گفت که دولت در تبعید منصور هادی موضع سختی را در قبال این گفت وگوها در پیش گرفته و خواهان عقب نشینی جنبش مردمی انصارالله شده است.

وی ابراز خوش بینی کرد که یمن همچنان متحد و یکپارچه باقی بماند. وی ابراز امیدواری کرد که درگیری ها به نقطه غیر قابل بازگشتی نرسد، در غیر این صورت شاهد جنگ های قبیله ای و نیز تقسیم یمن به دو بخش شمالی و جنوبی خواهیم بود.

این در حالی است که عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن که به ریاض گریخته، گفت وگوهای ژنو را جدی نگرفته و با حمایت عربستان بر سر راه تشکیل آن مشکل ایجاد می کند.

عربستان و 9 کشور عرب دیگر از ششم فروردین ماه حملات هوایی گسترده ای علیه تاسیسات زیربنایی و مناطق مسکونی یمن آغاز کرده که در جریان آن تاکنون بیش از 9 هزار یمنی که اکثر آنها زن و کودک هستند، کشته و مجروح شده اند.

52261

کد N851185