برنده جایزه صلح نوبل: اوباما دیگر اعتبار ندارد

اوباما

موسس جایزه صلح نوبل و برنده جایزه پزشکان بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ هسته‌ای گفت، رئیس‌جمهوری آمریکا تمام اعتبار خود را از دست داده است چراکه سیاست های خطرناک تشدید تهدید هسته‌ای علیه روسیه را در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا سال 2009 به رغم انتقادها جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. منتقدان بر این باورند که وی هنوز هیچ کار ارزشمندی انجام نداده است که مستحق دریافت جایزه نوبل باشد.

دکتر هلن کالدیکوت، برنده جایزه پزشکان بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ هسته‌ای گفت: از نظر من اوباما تمام اعتبار خود را از دست داده است. اوباما روسیه را وادار به عصبانیت می‌کند که کاملاً غیرعادی است.

این فعال صلح درباره آن چیزی صحبت می‌کرد که آن را «تنش هشداردهنده» میان ایالات متحده آمریکا و روسیه بر سر درگیری اوکراین توصیف می‌کرد. اظهارات وی پس از انتشار گزارش‌هایی از نشست جی هفت در آلمان مطرح شد.

براساس گزارش‌ها، باراک اوباما و دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس درباره احتمال استقرار موشک‌های کروز آمریکا در خاک انگلیس به بهانه مقابله با تروریسم گفت‌وگو کرده است.

دکتر هلن کالدیکوت گفت: اوباما به چه چیز فکر می‌کند؟ خدا می‌داند.

وی تاکید کرده است: آمریکا و متحدان آن معمولا تحرکات نظامی در کشورهای حوزه بالتیک دارند و روسیه نیز دست به اقدام مشابهی می‌زند. ما به صورت بسیار خطرناکی به آغاز یک جنگ جهانی حتی به نحو تصادفی نزدیک هستیم.

به باور وی، افزایش تحرکات آمریکا و ناتو با هدف تحت فشار قرار دادن روسیه می‌تواند به بحرانی جدی تبدیل شود.

دکتر کالدیکوت یک پزشک استرالیایی و یکی از فعالان عرصه ضدهسته‌ای است.

وی همچنین موسس و رهبر نهاد هلن کالدیکوت برای آینده عاری از سلاح هسته‌ای و نویسنده بسیاری از کتاب‌ها از جمله «اگر شما این جهان را دوست دارید» و «خطر هسته‌ای جدید: مجتمع صنعتی نظامی جورج بوش» است.

انتهای پیام

کد N851177