تاکید وزیر کشور عراق بر نقش اصلی نیروهای مردمی در جنگ با داعش

سیاسی

وزیر کشور عراق ضمن تاکید بر لزوم انتخاب رهبران امنیتی لایق و شایسته گفت: نیروهای مردمی، نیروی اصلی در آزادی مناطق اشغال شده هستند و در واقع تجربه منحصر به فرد و موفقی محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه خبری سومریه نیوز گفت: بازسازی ارتش و دستگاه‌های امنیتی براساس اصول درست صورت نگرفته است و خلل و تعارفات و فشارهای سیاسی درخصوص پست‌های امنیتی وجود دارد در نتیجه برای اصلاح این مسائل و انتخاب رهبران شایسته و لایق باید شجاعت به خرج داد و اقدامات جدی اتخاذ کرد.

وی افزود: در حال حاضر روند بازسازی و آموزش نیروهای پلیس عراق در حال جریان است و ما توافق نامه‌ای را با ایتالیا برای آموزش نیروهای پلیس جهت بازگشت امنیت به مناطق آزاد شده امضا کرده‌ایم.

الغبان خاطرنشان کرد: پس از رخدادهای موصل ساختار نیروهای پلیس فدرال به تشکیلات همجومی تبدیل شد که در کنار نیروهای مردمی جنگیده و پیروزی‌های زیادی را به دست آورده‌اند. نیروی که شهر تکریت را آزاد کرد پلیس فدرال بود که نیروهای مردمی و دستگاه‌های دیگر در این عملیات با آن ها همکاری کردند.

الغبان افزود: نیروی اصلی که مناطق اشغال شده را آزاد می‌کند نیروهای مردمی هستند که از سوی پلیس فدرال و یگان‌های ارتش، دستگاه مبارزه با تروریسم و عشایر حمایت می‌شوند. در واقع نیروهای مردمی تجربه منحصر به فرد و موفقی محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ساختاری متشکل از نیروهای مردمی ویگان‌های ارتش و وزارت کشور وجود دارد که هر کدام دیگری را تکمیل می‌کنند. کابینه قانون گارد ملی را تصویب کرد و در حال حاضر این قانون در پارلمان موجود است که در صورت تصویب نیروهای مردمی هسته اصلی گارد ملی خواهند بود.

انتهای پیام

کد N849841