رئیس بخش حوزوی نمایشگاه قرآن خبر داد

برپایی 80 غرفه حوزوی در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن

قرآن کريم

رئیس بخش حوزوی بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با تشریح برنامه‌های ویژه این بخش در نمایشگاه امسال گفت: دفتر 6 نفر از مراجع معظم تقلید برای نخستین بار در بخش حوزوی نمایشگاه قرآن کریم برپا می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدحسن طیب حسینی اظهار کرد: امسال 80 غرفه در بخش حوزوی با رویکردهای نو در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برپا خواهد شد.

وی با اشاره به حضور مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه بنا بر درخواست هر ساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طراحی، راه‌اندازی و مدیریت بخش حوزوی نمایشگاه قرآن همکاری می‌کند.

رئیس بخش حوزی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم افزود: بخش خانه کتاب باغ موزه دفاع مقدس، مختص نمایش ارزنده‌ترین آثار فاخری است که پس از فراخوان و استقبال خوب مراکز و موسسات حوزوی، در ارزیابی مرکز پذیرفته شده‌اند.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه گفت: به همت و تلاش شورای روابط عمومی‌های مراکز حوزوی، در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور کیفی و تنوع بیش از پیش آثار این مراکز خواهیم بود، تاکنون حضور 80 غرفه حوزوی فعال در نمایشگاه امسال پیش بینی شده است.

حسینی، نمایشگاه قرآن را فرصت مغتنم و افتخاری برای نظام توصیف کرد و ادامه داد: در سال‌های اخیر حوزه‌های علمیه به خوبی از این ره آورد بزرگ قرآنی که دارای امتیازات فراوانی است، بهره برده‌اند.

وی « تبلیغ»، «آموزش» و « پژوهش» را رویکرد اصلی بخش حوزوی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن دانست و گفت: محصولات این بخش در سه محور کیفی و موضوع بندی شده ارائه خواهند شد.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با اشاره به تنوع بیشتر غرفه‌های مراکز حوزوی در این دوره از نمایشگاه اظهار کرد: سعی شده نسبت به دوره‌های گذشته به کمیت آثار و فعالیت‌های مراکز حوزوی دقت بیشتری شود، امسال بیش از 40 درصد شرکت کنندگان بخش حوزوی برای اولین بار در نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد.

حسینی در ادامه گفت : برگزاری 35 برنامه متنوع علمی، فرهنگی، هنری و مذهبی، رونمایی از 9 اثر قرآنی در عرصه ملی و بین المللی، تجلیل و تکریم از پایان نامه‌های با موضوع قرآن، برپایی اردوهای بازدید از نمایشگاه ویژه استادان سطوح عالی و خانواده آنها به عنوان برخی از برنامه‌های این بخش در نمایشگاه امسال است.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه تصریح کرد: برگزاری نشست‌های علمی، جلسات پاسخگویی به شبهات توسط 35 کارشناس و متخصص مسائل مختلف که از نیمه دوم ماه مبارک به 74 نفر افزایش خواهند یافت، تجلیل از خادمان قرآن و عترت، معرفی حوزه‌های کهن و فرزانگان و برگزاری مسابقات مذهبی رادیویی و تلویزیونی برای هموطنان در اقصی نقاط کشور از عناوین فعالیت‌ها و برنامه‌های این دوره بخش حوزوی نمایشگاه قرآن است.

رئیس بخش حوزوی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اشاره به برپایی دفاتر مراجع معظم تقلید در نمایشگاه قرآن افزود: این اتفاق برای نخستین بار در طول دوره برگزاری نمایشگاه قرآن سال گذشته رخ داده است که با حسن اعتماد دفاتر مراجع معظم تقلید امسال شاهد حضور دفاتر 6 نفر از مراجع معظم در بخش حوزوی نمایشگاه خواهیم بود. پخش سخنان مراجع معظم تقلید به صورت زنده از طریق ویدئو کنفرانس یکی دیگر از اقدامات بخش حوزوی نمایشگاه بین المللی قرآن است که امسال انجام خواهد پذیرفت.

انتهای پیام

کد N849655