خنثی‌سازی طرح داعش برای «11 سپتامبر» جدید در الجزایر

الجزاير

در راستای تلاش داعش برای شبیه‌سازی حمله القاعده به ساختمان‌های آمریکایی در 11 سپتامبر 2001 که با استفاده از هواپیماهای غیرنظامی صورت گرفت و هزاران قربانی به جای گذاشت، یک گزارش خبری از نیروی امنیت الجزایر حاکی از این است که دو حمله همزمان داعش در الجزایر ناکام مانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه الخبر در پایگاه اینترنتی خود نوشت: حمله اول برای ربودن هواپیمای مسافربری از فرودگاه شهر نفت‌خیز حاسی مسعود در جنوب الجزایر بود و حمله دوم با هدف حمله انتحاری به فرودگاه بین‌المللی الجزایر از طریق یک خودروی بمب‌گذاری شده بود و این حملات قرار بود از طریق گروه موسوم به «جندالخلافه» صورت بگیرد.

این روزنامه نوشت، اطلاعاتی که از طریق یکی از گروهک‌های القاعده که در اروپا منحل شده بود، به جلوگیری از اجرای این دو حمله تروریستی به فرودگاه حاسی مسعود و فرودگاه هوارس بومدین کمک کرده و پس از به دست آوردن این اطلاعات، تدابیر امنیتی فوق‌العاده اتخاذ شد.

پلیس اینترپل نیز پیشتر اسامی 1500 نیروی داعش را به الجزایر تحویل داد و نسبت به تلاش آنها برای ورود به الجزایر با پاسپورت‌های جعلی هشدار داد.

از سوی دیگر و پس از کنترل داعش به شهر سرت لیبی که فاصله 1000 کیلومتری با مرزهای الجزایر دارد فرماندهی ارتش الجزایر 50 هزار نظامی و نیروی ژاندارمری را در مرزها با لیبی به حالت آماده‌باش درآورد. این 50 هزار نیرو از نیروهای زمینی و هوایی هستند.

در همین حال، عملیات شناسایی زمینی و هوایی نیز در مرز میان الجزایر و لیبی بیشتر شده است.

انتهای پیام

کد N848387