بعیدی‌نژاد: پیشرفت در مذاکرات تدوین متن‌ها روند کند و آهسته‌ای دارد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: با توجه به ماهیت پیچیده مباحث، پیشرفت در مذاکرات تدوین متن‌ها روند کند و آهسته‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حمید بعیدی‌نژاد شنبه شب در صفحه اینستاگرامش نوشت: بعد از پایان یافتن روز سوم مذاکرات و اتمام جلسه معاونین که تا ساعت یازده و نیم هم ادامه داشت، امروز صبح(شنبه به وقت محلی) معاونین وین را ترک نمودند ولی قرار شد کماکان جلسات کارشناسی ادامه یابد.

بر این اساس امروز(شنبه) دو جلسه کارشناسی در صبح و بعدازظهر در خصوص مباحث هسته‌ای و مباحث تحریم ها میان تیم‌های کارشناسی ایران و نمایندگان 1+5 برگزار گردید که طی آنها متن پیوست‌های مربوطه مورد بحث و بررسی بیشتر قرار گرفت. با انجام این مرحله از مذاکرات کارشناسی، این دور از مذاکرات پایان یافت.

پس از این مذاکرات، بلافاصله هماهنگی‌های لازم برای تعیین چارچوب و زمان‌بندی جلسات بعدی معاونین و کارشناسان صورت خواهد گرفت.

در مجموع هر چند با توجه به ماهیت پیچیده مباحث، پیشرفت در مذاکرات تدوین متن ها روند کُند و آهسته ای دارد اما در این دور از مذاکرات، متن اصلی و پیوستهای فنی در خصوص مباحث هسته‌ای و تحریمها هر چه بیشتر تکمیل گردید و بحثهای مهمی برای امکان پالایش هر چه بیشتر این متون از موارد اختلافی صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N848164