هلاکت و زخمی شدن 800 تروریست و بازپس گیری 600 کیلومتر در القلمون

سیاسی

ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله از آغاز عملیات در القلمون بیش از 800 تروریست را کشته یا زخمی کرده اند و قریب به 600 کیلومتر را پس گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المیادین، منابع آگاه از کشته و زخمی شدن بیش از 800 نفر از تروریستهای جبهه النصره از آغاز عملیات القلمون خبر دادند.

در همین حال این شبکه اعلام کرد: اراضی که ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت آن را در کوههای القلمون از گروههای مسلح پس گرفته اند بالغ بر 600 کیلومتر می شود.

در ارتفاعات البلوکسات که تروریست های النصره به آن فرار کرده اند درگیری هایی رخ داده است.آنها از داعش خواسته اند که به آنها در کوههای عرسال بپیوندند.

در تپه یونس نیز درگیری هایی میان ارتش سوریه و مقاومت با تروریست های جبهه النصره در جریان است.

الیاس فرحات کارشناس امور نظامی لبنانی در گفتگو با المیادین تاکید کرد: با پیشروی نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان حزب الله در منطق القلمون تروریستهای النصره از هم پاشیده اند.نابودی تروریستهای النصره در القلمون مقدمه نابودی تروریستهای داعش است.

وی افزود: روند پیشروی های حزب الله فراتر از انتظار بوده است و ما طی روزهای آتی شاهد نبرد میان رزمندگان مقاومت و داعش خواهیم بود.داعش با تاکتیک جدید در سلسله جبال شرقی لبنان بر عکس تحرکات این گروهک در سوریه و عراق روبرو خواهد شد.