توکلی به 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد/ تعلیق 2 سال در اجرای حکم

احمد توکلی

نماینده مردم تهران در مجلس شورتی اسلامی گفت: من برای آزادی اظهارنظر مردم تلاش می‌کنم. به ویژه آزادی که باعث می‌شود مبارزه با فساد که مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز هست، امکان پذیر شود و به زودی در این زمینه گزارشی به مردم ارائه خواهم کرد.

به گزارش تسنیم، احمد توکلی پس از خروج از دادگاه و در خصوص محتوای حکم صادره از سوی دادگاه مطبوعات درباره پرونده سایت الف اظهار داشت: این حکم هنوز به صورت رسمی به بنده ابلاغ نشده اما امروز از محتوای آن مطلع شدم.

وی ادامه داد: براین اساس حکم بنده 6 ماه حبس تعزیری بود که به خاطر ملاحظه بنده به دو سال تعلیقی تبدیل شد؛ این محکومیت به دلیل این نبوده که بنده خودم حرفی زده باشم یا چیزی نوشته باشم. بلکه به دلیل انعکاس نظرات مردم در سایت الف بوده است.

مدیرمسئول سایت الف افزود: بنده از سه اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر مطالب خلاف واقع و نشر مطالب به قصد تشویش اذهان عمومی مبرا شدم و شکایت دادستان در مورد توهین خوانندگان سایت باقی‌ماند. در این خصوص در مورد توهین به رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور سابق و قضات محکوم و مجرم شناخته شدم.

وی تصریح کرد: ما نباید طوری رفتار کنیم که مردم را از حق اظهار نظر محروم کنیم، من برای آزادی اظهارنظر مردم تلاش می‌کنم. به ویژه آزادی که باعث می‌شود مبارزه با فساد که مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز هست، امکان پذیر شود و به زودی در این زمینه گزارشی به مردم ارائه خواهم کرد.

توکلی گفت: البته دادگاه وظیفه قانونی خود را انجام داده اما بنده تقاضای تجدیدنظر خواهم کرد. ما این مسئله را انقدر مهم می‌دانیم که اگر قرار باشد مردم حق اظهارنظر نداشته باشند باید متأسف شد.

29220

کد N847629