ادعای مخالفان بشار اسد درباره کنترل دو پایگاه استراتژیک دیگر

واحد مرکزی خبر نوشت:

نیروهای جیش الفتح متشکل از گروه های مخالف سوریه بامداد امروز شنبه پایگاه القیاسات و دیگر روستاهای این منطقه ، حد فاصل استان ادلب و شمال سوریه و لاذقیه را به کنترل خود در آوردند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی از ادلب ، ابو الیزید مسئول اطلاع رسانی جنبش احرار الشام در منطقه ادلب گفت : « این گروه ها پایگاه قیاسات و روستاهای بسنقول ، النحل ، طبایق ، کفر شلایا و عیناته را به کنترل خود در آورده اند.»
وی تصریح کرد افراد این گروه ها بعد از ظهر دیروز با فراهم کردن زمینه پیشروی ، با توپخانه سنگین و خمپاره این مناطق را هدف حمله قرار دادند که به کشته شدن ده ها تن از نیروهای نظام سوریه و انهدام هشت دستگاه تانک و دیگر خودروهای نظامی آنان منجر شد.
این منبع افزود در این عملیات یک دستگاه تانک و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی را نیز به غنیمت گرفتند همچنین در استان ادلب فقط روستای محمبل و فرودگاه نظامی ابو الظهور باقی مانده است که در کنترل نیروهای سوریه است آن هم تحت محاصره مخالفان قرار داد.
این در حالی است که جیش الفتح به پیشروی خود به طرف مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه در جنوب غربی ادلب ادامه می دهند.
گروه نظامی جیش الفتح متشکل از شمار زیادی از گروه های مخالف سوریه از جمله جبهه النصره ، جنبش احرار الشام سه ماه پیش تشکیل شد و بتازگی توانسته است بخش های وسیعی از منطقه ادلب به ویژه مرکز این استان و منطقه جسر الشغور را به کنترل خود در آورد.

26149

کد N847590