امیرعبداللهیان: تجاوز به یمن خطایی استراتژیک است

انصارالله یمن,وزارت خارجه,یمن,عربستان

معاون حوزه عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران در گفت و گو با نماینده دبیر کل سازمان ملل تجاوز سعودی به یمن را خطایی استراتژیک و در تعارض با امنیت منطقه دانست و بر لزوم توقف فوری آن تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری پرس تی وی، حسین امیرعبداللهیان، روز جمعه (15 خرداد) در تماس تلفنی با اسماعیل ولد الشیخ احمد»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن، از حملات سعودی به مردم بی دفاع یمن انتقاد کرد و افزود: « سازمان ملل باید با اقدامات جدی و مبتنی بر منشور سازمان ملل، زمینه چنین تجاوزاتی را در جهان معاصر از میان بردارد.»

امیرعبداللهیان با اشاره به تلاش دولت و مردم ایران در ارسال کمک های انسان دوستانه به سراسر یمن، بار دیگر بر حمایت ایران از وحدت و تمامیت ارضی این کشور و کمک به مردم یمن در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

معاون حوزه عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران همچنین از تلاش های سازمان ملل قدردانی کرد و با اشاره به طرح سیاسی ٤ ماده‌ای ارائه شده از سوی وزیر خارجه ایران، تحقق گفتگوی یمنی - یمنی را بدون مداخله خارجی مهم خواند.

امیرعبداللهیان با محاصره انسانی علیه یمن اشاره کرد و تلاش مؤثر سازمان ملل را برای پایان دادن به این اقدامات ضد بشری خواستار شد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن نیز در این تماس تلفنی ضمن اشاره به رایزنی های خود با گروه‌های یمنی و جنبش انصارالله گفت: «قرار است گفتگوهای گروه های یمنی ٢٤ خرداد در ژنو برگزار شود.»
وی همچنین نسبت به موفقیت راهکار سیاسی در یمن ابراز خوش‌بینی کرد و افزود: «تلاش های دبیرکل برای توقف حملات به ویژه با نزدیک شدن به ماه رمضان ادامه دارد.»

49261

کد N847488