۰
عضو کمیسیون اجتماعی:

واحدهای تولیدی با کمتر از 50 درصد فعالیت دارند

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی، واحدهای تولیدی باید با ظرفیت 100 درصد فعالیت کنند.

عباس قائدرحمت در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: در دولت گذشته نوسانات قیمت ارز، تورم بالا، رکود در روزهای آخر دولت دیده شد که متاسفانه این عوامل به سوءتدبیرها و قانون‎گریزی برمی‎گردد البته در بحث رکود اقتصادی تحریم‎ها نیز بی‎اثر نبودند.

وی ادامه داد: در یک مقطعی خیلی از کارخانجات ساخته شد اما فروش ماشین‎آلات تحریم شد که همه اینها سبب به بهره‎برداری نرسیدن کارخانجات شد و علیرغم اینکه اعتباراتی هزینه و طرح‎هایی کلنگ‎زنی شد اما هرگز اجرایی نشدند و چنانچه اجرایی می‎شدند 20 سال به طول می‎انجامید.

قائدرحمت بیان کرد: با ورود دولت جدید این نوسانات نرخ ارز از سر گرفته شد و دولت توانست در بازار تعادل ایجاد کند و همچنین تعامل خود را با دنیا بالا ببرد؛ همچنین در مذاکرات در چارچوب قانون و براساس منویات رهبری مذاکرات پیش رفت و مجلس هم نظارت داشت.

وی بیان کرد: دولت جدید تورم را کاهش داد اما روی آمارهایی که چقدر کاهش یافته منتقدین اختلاف نظر دارند به عنوان مثال اگر سبد کالا خانوار را در نظر بگیریم می‎بینیم که در قیمت سبد کالای خانوار تغییری رخ نداده و این باعث شده مردم احساس کنند که تورم تغییری نداشته است در حالی که در بحث مسکن، خودرو و هزینه‎های درمانی خانوارها تغییرات اساسی انجام شده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار کرد: برای طرح تحول نظام سلامت هزاران میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین رکودی که در بحث مسکن حاکم است خیلی تغییر نکرده است.

وی گفت: تا زمانی که رکود برداشته نشود رونق اقتصادی اتفاق نمی‎افتد؛ در حال حاضر رونق تولید ملموس نیست چرا که واحدهای تولیدی با کمتر از ظرفیت 50 درصد کار می‎کنند و چنانچه می‎خواهیم به رونق تولید دست یابیم باید این ظرفیت را به 100 درصد برسانیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.