روسیه به تعهد خود برای تحویل اس۳۰۰ به ایران عمل خواهد کرد

فرمانده پدافند هوایی ارتش درباره زمان تحویل سامانه موشکی اس۳۰۰ گفت: سامانه‌هایی که برای تحویل آنها قرارداد داریم را وزارت دفاع پیگیری می‌کند و کشور متعهد(روسیه) نیز، به تعهد خود عمل خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش در حاشیه مراسم ترحیم سرهنگ ابوالفتح یافت آبادی طی سخنانی در جمع خبرنگاران، در خصوص ارتقای سامانه‌های موشک پدافند هوایی اظهار داشت: اقدامات زیادی در این حوزه صورت گرفته و اتکای ما به محصولات بومی است.
وی ادامه داد: در راستای متحرک‌سازی پروژه اس 200 و بومی سازی موشک‌های آن، ارتقاء برد و کشف سامانه مرصاد، لایه پذیری سامانه‌های ارتفاع کم و انسجام با سامانه‌های پدافند هوایی سپاه، اقدامات خوبی صورت گرفته و در مجموع، وضعیت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور مطلوب است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش در خصوص زمان تحویل سامانه موشکی اس 300 نیز گفت: سامانه‌هایی که برای تحویل آنها قرارداد داریم را وزارت دفاع پیگیری می‌کند و کشور متعهد(روسیه) نیز، به تعهد خود عمل خواهد کرد.
امیر اسماعیلی همچنین در خصوص شخصیت مرحوم یافت آبادی گفت: ایشان پیش از انقلاب و زمانی که در تبریز فعالیت داشتند، از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار بودند؛ ایشان حرف‌های خود را به صورت شجاعانه بیان می‌کردند.
وی ادامه داد: مرحوم یافت آبادی بعد از انقلاب به دلیل توانمندی و محبوبیت زیاد به عنوان اولین فرمانده پدافند هوایی منصوب و در خصوص آموزش، ارتقا و حفظ سازمانی تلاش‌های بسیاری را انجام داد.

2929

کد N846339