تاکید بشار اسد بر نقش پارلمان کشورهای جهان در مبارزه با تروریسم

سوريه,بشار اسد

بشار اسد ضمن تاکید بر اینکه مردم ارمنستان و سوریه با چالش‌ها و خطراتی مشترک مواجهند، گفت: تمام پارلمان‌ کشورهای جهان باید بر جامعه جهانی فشار بیاورند تا سیاست درست و موفقیت‌آمیزی را علیه تروریسم و افکار افراطی در پیش بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، "بشار اسد"، رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با هیات ارمنی در دمشق گفت: پارلمان‌هایی که از سوی مردم خود انتخاب شده‌اند، امروز باید از آنها بخواهیم تا اقدامات فعالانه‌ای را انجام داده و بر جامعه جهانی فشار بیاورند تا سیاست موفقی را علیه تروریسم و افکار افراطی در پیش بگیرد. این مساله نه‌تنها به خاطر مردم سوریه بلکه به خاطر تمامی مردم منطقه و جهان است چراکه تروریسم حد و مرزی نمی‌شناسد و نمی‌توان آن را تنها در یک کشور محدود دانست.

وی تاکید کرد: مردم ارمنستان و سوریه با چالش‌ها و خطراتی مشترک مواجه هستند. عثمانی‌هایی که صد سال پیش کشتارهایی را علیه مردم ارمنستان انجام دادند امروز نمایندگان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و دولت وی هستند که همان ابزارها و در رأس آن تروریسم را علیه مردم سوریه به کار می‌گیرند.

رئیس هیات ارمنی نیز بر حمایت مردم ارمنستان از سوریه در جنگش علیه تروریسم تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N846140