رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران:

کاهش استقبال از مساجد را قبول ندارم

مساجد,مركز رسيدگي به امور مساجد

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت: به شخصه استقبال از مساجد دانشگاهی را شاهد بوده‌ام و این را قبول ندارم که یک عده می‌گویند استقبال از مساجد کم شده است.

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت: به شخصه استقبال از مساجد دانشگاهی را شاهد بوده‌ام و این را قبول ندارم که یک عده می‌گویند استقبال از مساجد کم شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی به مناسبت دهه تکریم و غبارروبی مساجد در گفت‌وگویی درباره اهمیت توجه به مساجد و وظایف خاصی که امامان جماعت در مساجد برعهده دارند، اظهار کرد: نکته اصلی در جذب جوانان به مساجد تیزهوشی و زیرکی امامان جماعت برای جذب جوانان است، امامان جماعت باید برای جوانان وقت بیشتری بگذارند، به سؤالاتشان پاسخ دهند، آنها را در امور اجرایی مساجد دخالت دهند تا جوانان نیز از حضور در مساجد احساس رضایت کنند.

وی در ادامه افزود: شما اکنون مساجد دانشگا‌ه‌ها را در نظر بگیرید، چه استقبال خوبی از سوی دانشجویان برای حضور در نمازهای جماعت صورت می‌گیرد. همین برنامه در مراسم اعتکاف پرشورتر بود و بر اساس آمار موجود بیش از 50 هزار دانشجو در مساجد دانشگاه‌ها معتکف شدند، تا جایی که در مساجد دانشگاه امیرکبیر و شریف جایی برای معتکفان نبود، بنابراین بنده قبول ندارم که یک عده می‌گویند استقبال از مساجد کم شده است.

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با بیان این‌که «گرایش به نماز در دانشگاه‌ها خوب است و مسجدیان دانشگاه‌ها همه از جوانان علاقه‌مند هستند» افزود: نکته ارتباط‌ دادن جوانان و مشارکت آنها در مساجد خیلی با اهمیت است، باید بتوانیم مشارکتشان را در مساجد بیشتر کنیم با این حال بازهم دانشجویان و مردم در امور فرهنگی مساجد دخالت خوبی دارند و امامان جماعت نیز باید از اینها حمایت کنند البته باید این نکته را هم در نظر داشت که امامان باید برای جوانان وقت بیشتری بگذارند چرا که مساجد فقط جایی برای نماز خواندن نیست.

وی در پایان درباره استقبال اندک از برخی مساجد پایتخت‌ گفت: این مشکل شاید به دلیل ارتباط نداشتن هیئت امنای مسجد با امامان جماعت و مردم است، باید این ارتباطات چند ضلعی گسترش پیدا کند تا مردم نیز از این طریق بیشتر جذب مساجد شوند و بالاخص جوانان پایگاه رسمی و مهم ارتباطات خود را در مساجد تعریف کنند. این نکته خیلی مهمی است که جوانان درنظر داشته باشند برای اینکه جایگاهی برای حتی صحبت‌کردن با یکدیگر داشته باشند به مساجد بیایند و در کوچه و بازار و خیابان بیهوده نگردند.

انتهای پیام

کد N846062