واریورانتا:

هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده است

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي, رضا نجفي

نشست توجیهی فنی آژانس بین المللی انرژی اتمی درمورد گزارش اخیر مدیرکل آژانس درخصوص اجرای موافقتنامه پادمان در ایران با حضور کشورهای عضو آژانس در وین برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رضا نجفی سفیرو نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از پایان این نشست گفت: در این جلسه ترو واریورانتا معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ,گزارش اخیر یوکیا امانو را به لحاظ فنی تشریح کرد.

وی افزود: واریورانتا معاون مدیرکل آژانس در این نشست توجیهی تاکید کرد که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده است و در مورد اقدامات داوطلبانه ایران طبق توافق ژنو و تمدید آن آژانس توانسته است که اجرای تمام این اقدامات را راستی‌آزمایی کند.

وی با اشاره به این‌که «معاون مدیرکل آژانس در این نشست به بخش‌های دیگر گزارش یوکیا آمانو نیز اشاره کرده است» افزود: در پایان چند کشور شرکت کننده، سوالات فنی در این خصوص مطرح کرده که معاون مدیرکل آژانس به سوالات آنان پاسخ داد.

گزارش یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره ایران روز جمعه گذشته منتشر و برای مطالعه در اختیار کشورهای عضو آژانس قرار گرفت.

این گزارش در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد بررسی کشورهای عضو قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
کد N845669