دار الافتای مصر بیانیه داعش برای شیعه کشی را محکوم کرد

واحدمرکزی خبر نوشت:

دار الافتای مصر، دعوت گروهک تروریستی داعش برای شیعه کشی در عربستان و دیگر کشورهای اسلامی را از ابزارهای شوم تروریستهای تکفیری برای ضربه زدن به جوامع و کشورهای مسلمان توصیف کرد.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری نهرین نت عراق، مرکز پایش فتواهای تکفیری و دیدگاههای افراط گرایانه وابسته به دار الافتای مصر اعلام کرد دامن زدن به اختلافات طائفه‌ای و نژادپرستانه و منازعات مذهبی یکی از ابزارهای شوم در اختیار شبکه های تکفیری و به ویژه شبکه داعش برای ضربه زدن به جوامع و کشورها و ایجاد شکاف بین آنهاست.
مرکز پایش فتواهای تکفیری در واکنش به اقدام «رسانه‌های ولایت نجد» به عنوان یکی از بازوهای رسانه‌ای وابسته به داعش که به شیعه کشی در عربستان و آواره سازی آنان و تحریک سنی ها برای کشتار شیعیان دعوت کرده، این بیانیه را صادر کرده است.
در این بیانیه آمده است هدف از چنین دعوتهایی نابودی مسالمت اجتماعی و دینی و فتنه افکنی و ایجاد درگیری است تا سراسر منطقه عربی و اسلامی به عرصه درگیری طائفه‌ای و مذهبی که هرج و مرج و ویرانگری در پی دارد، تبدیل شود.
این مرکز خواستار همزیستی و الفت و مهربانی بین مسلمانان شد و افزود برخی تلاش می کنند به بهانه اختلاف طائفه ای یا مذهبی برخی دیگر را بکشند و آواره سازند.

4949

کد N845417