انتقاد استرالیا از جای خالی ایران در ائتلاف بین المللی ضد داعش

سیاسی

وزیر امور خارجه استرالیا امروز از ایران خواست تا در مذاکرات راهبردی ائتلاف ضد داعش حضور داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای بی سی نیوز، وزیر امور خارجه استرالیا امروز از ایران خواست تا در مذاکرات راهبردی ائتلاف ضد داعش حضور داشته باشد.

«جولی بیشاپ» وزیر امور خارجه استرالیا امروز در سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی ائتلاف ضد داعش در پاریس گفت: در این مذاکرات به وضوح یک تسکین دهنده پنهان وجود دارد و آن گفت وگو با ایران است.

وی در ادامه گفت که کشورهای غربی باید نگرانی های خود درباره ایران را کنار بگذارند و این کشور را برای ارائه راهکارهای مبارزه با این گروه تروریستی مشارکت دهند.

بیشاپ گفت: ایران اکنون در بحث های ائتلاف ضد داعش حضور ندارد. باید از این کشور درخواست کنیم تا یکی از فرماندهان نظامی یا مقامات سیاسی خود را به این گونه جلسات بفرستد تا از برنامه های ایران در این زمینه هم مطلع شویم.

وزرای امور خارجه یا نمایندگانی از ۲۴ کشور جهان در کنفرانس بین المللی ائتلاف ضد داعش حضور دارند. این در حالی است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در جریان دوچرخه سواری در مرز بین سوئیس و فرانسه آسیب دید، در این نشست حضور ندارد.

این نشست در حالی برگزار می شود که تروریست های داعش در عراق و سوریه پیشروی هایی داشته اند و  پس از اشغال شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق و همزمان شهر پالمیرا (تدمر) سوریه بدست نیروهای داعش، آمریکا اعلام کرد قصد دارد در استراتژی خود در مقابله با داعش تجدید نظر کند.