لاوروف:

نباید تمامی تأسیسات نظامی ایران مورد بازرسی قرار گیرد

سیاسی

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو با بازدید از تمامی تأسیسات نظامی ایران توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مخالف است، گفت: این مسأله به امنیت ملی ایران خدشه وارد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو با بازدید آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات نظامی ایران مخالف است، تأکید کرد: این مسأله به امنیت ملی ایران مربوط بوده و موجب لطمه وارد شدن به آن می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: غرب باید به بازدید از آن دسته از تأسیسات نظامی ایران که با تأسیسات هسته ای در ارتباط است، بسنده کند.

لاوروف همچنین با اشاره به احتمال امضای توافق هسته ای نهایی میان ایران و ۱+۵، گفت: در صورتی که طرف های مذاکرات شرط های جدیدی را مطرح نکرده و به تفاهم لوزان پایبند باشند، می توان انتظار تحقق توافق نهایی را داشت.

وزیر خارجه روسیه با تأکید بر اینکه مسکو آمادگی دارد تا به حل مسأله بازدید از تأسیسات هسته ای ایران کمک کند، اظهار داشت: ما همواره تلاش کردیم تا این موضوع را از طریق مذاکرات و ادامه گفتگوها حل کنیم.

وی افزود: کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هم اکنون در حال تهیه لیستی از تأسیسات هسته ایران هستند که دائما باید مورد بازرسی قرار گیرد.