شمخانی در دیدار با رئیس مجلس ملی سوریه خبر داد:

تحول وضعیت میدانی به نفع تامین امنیت مردم سوریه در آینده‌نزدیک

سیاسی

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید برحمایت ایران از سوریه از تحول وضعیت میدانی به نفع تامین امنیت مردم سوریه بااراده فرماندهان این کشور و مسدود سازی مسیرهای پشتیبانی تروریست ها در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با محمد جهاد اللحام رئیس مجلس ملی سوریه دیدار و پیرامون آخرین تحولات سوریه و منطقه با وی گفتگو کرد.

شمخانی با تجلیل از ایستادگی و مقاومت چهار ساله دولت، ارتش و مردم سوریه در برابر گروه های متعدد تروریستی، تنها راه مقابله فراگیر و همه جانبه با فتنه تروریست های تکفیری را بهره گیری از ظرفیت گفتگو و همکاری میان کشورهای اسلامی و نفی دخالت کشورهای فرامنطقه ای دانست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به افشای اسناد حمایت مستقیم برخی کشورهای منطقه که موجب اعتراضات گسترده مردمی نیز گردید اظهار داشت: آمریکا و همپیمانان منطقه ای آن به صورت رسمی و آشکار ضمن آموزش و تجهیز تروریست های تکفیری، اجرای قطعنامه شورای امنیت  را زیر پا گذارده و به جای محدود سازی حمایت های مالی و تسلیحاتی از تروریست ها، مردم و دولت قانونی و مشروع سوریه را هدف تحریم قرار داده اند.

وی گفت: سوریه خط اول دفاع از سرزمین های اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی و موج افسار گسیخته تروریسم تکفیری است و تضعیف آن موجب بحرانی و غیر قابل کنترل شدن وضعیت تمام کشورهای همسایه و منطقه خواهد شد.

شمخانی با تاکید بر حمایت قاطع و همه جانبه ایران و بسیاری از کشورها از سوریه، بر تحول وضعیت میدانی به نفع تامین امنیت مردم سوریه با عزم و اراده قاطع فرماندهان نظامی و امنیتی این کشور و همچنین مسدود سازی مسیرهای پشتیبانی تروریست ها در آینده نزدیک خبر داد.

نماینده مقام معظم رهبری پیگیری طرح های تجزیه طلبانه برای منطقه از سوی آمریکا و برخی همپیمانان منطقه ای آن  را دلیلی روشن بر مرتبط بودن آغاز فتنه تروریسم در سوریه و عراق با اراده نظام سلطه دانست و خاطر نشان ساخت: اگر کشورهای غربی با بحران سازی سعی در تامین امنیت برای رژیم صهیونیستی دارند قطعا دچار خطای محاسباتی غیر قابل جبرانی شده اند.

 وی افزود: تروریسم شمشیری دو لبه است که تجربه های اخیر نشان داده که سینه حامیان خود را نیز خواهد شکافت.

محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف، نقش منفی همراهی برخی کشورهای همسایه سوریه با تکفیری های افراطی را کارنامه سیاهی برای آن ها دانست که حفظ امنیت کشورهای اسلامی را به منافع کشورهای استعماری ترجیح داده اند.

رئیس مجلس سوریه گفت: متأسفانه اراده واقعي براي مبارزه با تروريسم وجود ندارد و سازمان ملل و شورای امنیت با بی تفاوتی نسبت به اعدام های گسترده مردم بیگناه توسط گروه های تکفیری، صرفا نظاره گر جنایت ها هستند.

وی افزود: با تمام توان خود برضد تروريسم در سوريه خواهيم جنگيد و در این مسیر بر اراده قاطع مردم ونیروهای مسلح سوریه وپشتیبانی دوستان خود تکیه داریم.