مسافران آمریکایی یک شرکت هواپیمایی رابه دلیل اهانت به یک زن مسلمان بایکوت کردند

ایرنا نوشت:

مهماندار یک هواپیمای آمریکایی از دادن یک قوطی نوشابه به یک زن مسلمان با این توجیه که او ممکن است از آن بعنوان اسلحه استفاده کند خودداری کرد واین مسئله موجب خشم واعتراض مسافران و تصمیم آن ها به بایکوت کردن این شرکت مسافربری آمریکایی شد.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه یک زن آمریکایی مسلمان بنام طاهره احمد درحالی که با هواپیمای شرکت 'یونایتد ایرلاینز' برای شرکت در کنفرانسی از شهر شیکاگو عازم واشنگتن بود از مهماندار هواپیما خواست یک قوطی نوشابه دربسته به او بدهد و مهماندار با این توجیه که اوممکن است از قوطی نوشابه بعنوان اسلحه استفاده کند از این کار خودداری کرد.

به گفته شاهدان عینی دقایقی بعد مسافری که در کنار خانم احمد نشسته بود درخواست مشابهی کرد و مهماندار هواپیما بلافاصله یک قوطی نوشابه در بسته به او داد.

خانم احمد که سرپرستی انجمن مسلمانان دانشگاه شمالغربی شیکاگو را به عهده دارد و به قصد شرکت در کنفرانسی که در واشنگتن به منظور تلاش برای راه اندازی دوباره مذاکرات صلح فلسطین برگزار می شود عازم این شهر بود به این عمل مهماندار اعتراض کرد.

وی که پیش از این نیز قربانی برخوردهای اسلام هراسانه درآمریکا شده بود در طول پرواز به اعتراض خود به این عمل اهانت بار و غیرانسانی ادامه داد و به تدریج گروه زیادی از مسافران به حمایت از او برخاستند.

مهماندار مذکور درنهایت از این عمل خود ابراز پشیمانی کرد و از این زن مسلمان پوزش خواست اما مسافران یک صدا فریاد زدند که دیگر هرگز از شرکت یونایتد ایرلاینز برای مسافرت خود استفاده نخواهند کرد.

4949

کد N843748