رزمایش بزرگ آمریکا و کره جنوبی برای مقابله با زیردریایی‌های کره شمالی

کره جنوبی و آمریکا امروز (دوشنبه) یک رزمایش بزرگ ضد زیردریایی را چند هفته پس از آنکه کره شمالی اقدام به آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک پرتابی از زیردریایی کرد، آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این رزمایش سه روزه که هدف آن مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز زیردریایی‌های کره شمالی است در اطراف جزیره "جی‌جو" انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی به خبرگزاری فرانسه گفت: این بزرگترین رزمایش ضدزیردریایی مشترک دو کشور همپیمان آمریکا و کره جنوبی در زمینه ابعاد و تعداد کشتی‌های شرکت کننده در آن است که تاکنون برگزار شده است.

در این رزمایش بیش از 10 کشتی از جمله یک ناوشکن آگیس نیروی دریایی کره جنوبی و چندین زیردریایی ، هواپیمای تجسسی و هلی‌کوپتر شرکت دارند.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، واحدهای توپخانه ارتش کره جنوبی و کشتی‌های نیروی دریایی و همچنین جنگنده‌های این کشور نیز یک رزمایش با گلوله‌های جنگی در ساحل شرقی منطقه "گوسئونگ" در جنوب مرز با کره شمالی اجرا کردند.

این رزمایش‌ها در حالی برگزار می‌شوند که کره شمالی چندی پیش از آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک بالستیک پرتابی از زیردریایی خبر داد.

انتهای پیام

کد N843690