درخواست رامی حمدالله از آلمان برای به رسمیت شناختن "کشور فلسطین"

فلسطين

همزمان با سفر امروز (دوشنبه) وزیر خارجه آلمان به نوار غزه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از آلمان دعوت کرد به عنوان الگوی سایر کشورها و پارلمان‌های اروپایی، کشور فلسطین را با پایتختی قدس شرقی به رسمیت بشناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری سبأنت، رامی حمدالله، نخست وزیر نخست وزیر دولت توافق ملی فلسطین پس از نشست مشترک با فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان در رام‌الله گفت: به رسمیت شناختن کشور فلسطین به ایجاد فضای مناسب برای از سرگیری مذاکرات و تشکیل دو کشور مستقل کمک خواهد کرد.

حمدالله در ادامه بر پایبندی کامل تشکیلات خودگردان فلسطین به اصل تشکیل دو کشور براساس مرزهای 1967 و مذاکره با طرف اسرائیلی براساس معیارهای جدید و جدول زمانی مشخص شده تاکید کرد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از حمایت‌های آلمان از فلسطین به ویژه اجرای چندین طرح زیرساختی و حمایت از بازسازی غزه تشکر کرد.

وی در این دیدار مجددا از کشورهای حامی فلسطین خواست به تعهداتی که در اکتبر گذشته در کنگره قاهره عهده دار شدند، پایبند باشند.

حمدالله در پایان از جامعه جهانی خواست برای لغو کامل و دائمی محاصره غزه رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در بیانیه‌ای ضمن استقبال از سفر فرانک والتر اشتاینمایر به غزه این سفر را بسیار مهم ارزیابی و ابراز تمایل کرد آلمان در لغو محاصره غزه، توقف جنگ علیه مردم فلسطین نقش ایفا می‌کند.

اشتاینمایر که درحال حاضر در سرزمین‌های اشغالی به سر می‌برد، قصد دارد از غزه نیز بازدید کند.

وی پیش از این شرایط معیشتی دشوار غزه ابراز نگرانی و تاکید کرد باید روند بازسازی غزه تسریع یابد.

انتهای پیام

کد N843316