واشنگتن بازداشت 4 آمریکایی توسط انصارالله در یمن را تایید کرد

یمن

پس از انتشار اخباری مبنی بر بازداشت دست‌کم چهار آمریکایی در یمن، یکی از مقامات آمریکایی بازداشت چندین شهروند این کشور را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت چندین شهروند آمریکایی از سوی حوثی‌ها منتشر شده بود.

گفته می‌شود این آمریکایی‌ها در زندانی در نزدیکی صنعاء پایتخت یمن نگهداری می‌شوند و تلاش دولت آمریکا برای آزادی آنها به دلیل ارتباطات ضعیف با حوثی‌ها تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

در همین حال یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با این گزارش‌ها گفت: وزارت خارجه این گزارش‌ها را دریافت کرده و ما هر تلاشی برای آزادی این شهروندان خواهیم کرد. با این حال این مقام از ارائه اطلاعاتی درباره تعداد دقیق این شهروندان یا بازداشت‌کنندگان آنها خودداری کرد.

وی ضمن تاکید بر اولویت حفاظت از شهروندان آمریکایی در خارج از این کشور عنوان کرد، به دلیل حریم خصوصی و دلایل امنیتی اطلاعات بیشتری در این زمینه قابل انتشار نیست.

با این حال پیشتر واشنگتن پست در گزارشی به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده بود، هیچ‌یک از این افراد بازداشت شده کارمندان دولت آمریکا نیستند.

گفته می‌شود سه تن از این افراد در بخش خصوصی مشغول بوده و یکی دیگر از آنها شهروند آمریکایی - یمنی است.

این در حالی است که عربستان سعودی از 26 مارس با کمک اطلاعات آمریکا رهبری بمباران شیعیان حوثی را برعهده دارد.

با افزایش تنش‌ها در یمن، واشنگتن در ماه فوریه سفارتخانه خود را در صنعاء تعطیل و به صورت موقت در جده مستقر کرد.

با این حال مقامات آمریکایی می‌گویند برای آزادی این شهروندان از واسطه‌هایی چون گروه‌های بشردوستانه حاضر در یمن کمک می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N843244