رئیس سیا: یک استراتژی موفق ضد داعش باید شامل تاکتیک‌های سیاسی و نظامی باشد

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با اعلام اینکه داعش را باید با ابزار سیاسی و نظامی نابود کرد گفت، اطلاعاتی که آمریکا درباره عوامل افراطی داعش جمع آوری کرده‌ نشان دهنده رشد فعالیت آن‌ها در خاورمیانه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "جان برنان"، رئیس سازمان سیا در مصاحبه با سی بی اس گفت: پیشروی‌های اخیر داعش در عراق و سوریه نشان می‌دهد که نبرد علیه این گروه تروریستی که مناطق گسترده‌ای از این دو کشور را در کنترل خود دارند، طولانی خواهد بود.

وی افزود: البته باید بگویم که اطلاعات موثقی درباره افزایش ظرفیت‌های داعش و به ستوه درآوردن دولت عراق توسط این گروه وجود دارد و تداوم تنش‌های قومی به این مشکل‌ها دامن می‌زند.

برنان تاکید کرد: یک استراتژی موفقیت آمیز برای مقابله با رشد داعش در عراق و سوریه باید با تاکتیک‌های سیاسی و نظامی همراه باشد. من معتقدم که ما نمی‌توانیم این مشکل را در صحنه نبرد حل کنیم. ما باید هم بر آن‌ها فشار بیاوریم و هم یک روند سیاسی قابل قبول که بتواند طرفین درگیر در سوریه را کنار هم بیاورد و متحد کند، داشته باشیم تا در نهایت به یک روند صلح آمیز برسیم.

آمریکا در سپتامبر 2014 یک ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی را برای مقابله با داعش در عراق و سوریه تشکیل داد. این ائتلاف حملات هوایی علیه مواضع این گروه تروریستی در سوریه به راه انداخته و همچنین حملات هوایی در عراق علیه این گروه انجام می‌دهد. این در حالی است که این حملات هوایی تاکنون مانع از پیشروی‌های داعش نشده است.

انتهای پیام

کد N842951