نماینده پارلمان افغانستان در گفتگو با مهر:

نبایداعتماد مردم به انتخابات ازدست برود/ضرورت اصلاح نظام انتخابات

سیاسی

نماینده پارلمان افغانستان گفت: دولت در زمینه اصلاح نظام انتخاباتی سهل انگاری کرده است و اگر به این مساله توجهی نشود اعتماد مردم به انتخابات از دست می رود.

سید محمد حسن شریفی بلخابی، نماینده مردم سرپل در پارلمان افغانستان در گفتگو با خبرنگار مهر در کابل گفت: دولت در زمینه اصلاح نظام انتخاباتی سهل انگاری کرده است و این امر مهم هنوز بدون کمترین توجهی روی زمین مانده است.

وی افزود: در توافقنامه ای که رهبران دولت وحدت ملی بر اساس آن رئیس جمهور و رئیس اجرایی شدند آمده است که بلافاصله بعد از به دست گرفتن زمام کشور نظام انتخاباتی باید اصلاح شود اما در حال حاضر که عملا هفت ماه از عمر دولت می گذرد به این مساله مهم و سرنوشت ساز توجهی نشده است.

این نماینده پارلمان افغانستان اظهار داشت: انتخابات زیر بنای دموکراسی است و این انتخابات است که مشروعیت نظام را تضمین می کند اما در این زمینه سهل انگاری شده است.

وی گفت: اگر رهبران دولت می خواهند امنیت و ثبات دوباره به کشور برگردد و اعتماد مردم دوباره بازسازی شود باید به صورت فوری به مسائل زیربنایی بپردازند و کمسیون اصلاح نظام انتخاباتی هرچه سریعتر صورت گیرد.

نماینده مردم سرپل در پارلمان افغانستان ادامه داد: اگر به صورت فوری روی این مساله کار نشود اوضاع افغانستان رو به وخامت می رود و اعتماد مردم به انتخابات از دست می رود.