ظریف خبرداد:

بررسی راهکارهای جدید برای بازرسی‌ها/ اختلاف‌ها «فنی» و«سیاسی» است

سیاسی

وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه اختلافات موجود میان طرف های مذاکره هم فنی و هم سیاسی است، گفت که درباره موضوع مصاحبه با دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی قرار شد راهکارهای دیگری بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان  پس از پایان نشست هسته ای یک روزه ژنو در گفتگو با صداوسیما با بیان اینکه اختلافات موجود میان طرف های مذاکره هم فنی و هم سیاسی است افزود: به نظر می رسد که این وظیفه مذاکره کنندگان است تا تلاش کنند با راه حل هایی که در لوزان به توافق رسیدیم ، بدون زیاده خواهی و وارد کردن مسایل جانبی کار نگارش متن را به پایان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه همچنان نکات اختلافی متعددی وجود دارد، اضافه کرد: در نشست های متعدد تلاش خواهد شد تا این اختلافات به حداقل برسد و در جلسه آینده وزیران بررسی شود.

ظریف در پاسخ به این سوال که موارد اختلافی شامل چه موضوعاتی است، گفت: این موضوعات به طور عمده همان اختلافاتی است که در بحث های‌ عمومی مطرح است.

وی همچنین درباره موضوع مصاحبه با دانشمندان و بازرسی از مراکز نظامی گفت: در این باره دیدگاه هایی را‌ از قبل مطرح کرده ‌بودیم و مقام معظم رهبری هم تاکید کردند و ما هم در این باره تاکید کردیم و قرار شد راهکارهای دیگری برای حل و فصل‌ آن بررسی شود.

براساس اعلام مذاکره کنندگان کشورمان نشست بعدی هسته ای پنجشنبه همین هفته در سطح معاونان و کارشناسان در وین برگزار خواهد شد.