شاخه داعش در عربستان از تلاش برای پاکسازی شیعیان این کشور خبر داد

سیاسی

شاخه گروه تروریستی داعش در عربستان با تأکید بر تداوم حملات خود به شیعیان در این کشور از قصد خود برای پاکسازی شهروندان شیعه در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شاخه گروه تروریستی داعش در عربستان با تأکید بر تداوم حملات خود به شیعیان در این کشور از قصد خود برای پاکسازی شهروندان شیعه در این کشور خبر داد.

در خبرگزاری رویترز به نقل از پایگاه خبری این گروه تروریستی که در آمریکا قرار دارد آمده است که سخنگوی شاخه عربستان گروه تروریستی داعش امروز با قرار دادن فایل ۱۳ دقیقه ای سخنگوی این گروه از تمامی هواداران خود خواسته تا به تلاش برای محو شیعیان در این کشور ادامه دهند.

رویترز در ادامه این اقدام را به ۲ انفجار تروریستی که در ۲ هفته اخیر در دو مسجد امام علی (ع) و امام حسین (ع) در شرق عربستان رخ داده است مرتبط دانست و این دو انفجار تروریستی را آغازی از یک حرکت دنباله دار تلقی کرد.

گفتنی است، به دنبال وقوع انفجار انتحاری در مسجد امام حسین(ع) در شهر الدمام واقع در منطقه الشرقیه عربستان، که دیروز رخ داد، این شهر شاهد تظاهرات گسترده مردمی در محکومیت این اقدام تروریستی بود.

 در جریان این حمله تروریستی در پارکینگ مسجد امام حسین (ع) سه نفر شهید و ۱۱ نفر زخمی شدند.

این انفجار دقیقا یک هفته پس از انفجاری مشابه در القطیف عربستان رخ داد.

 در حمله تروریستی  روز یکم اردیبهشت ماه سال جاری به نمازگزاران مسجد امام علی(ع) در القدیح در منطقه القطیف در شرق عربستان بیش از ۱۴۰ نمازگزار شهید و زخمی شدند.

لازم به ذکر است شیعیان عربستان از سوی آل سعود مورد اجحاف قرار گرفته و از حقوق شهروندی خود محروم هستند.