سفیر ایران در سازمان ملل: دولت‌ها از جوانان در برابر تبلیغات گروه‌های افراطی صیانت کنند

سیاسی

سفیر ایران در سازمان ملل گفت: اگر به جوانان اعتماد شود آنان در کنار شکوفا کردن همه عرصه‌های اقتصادی - اجتماعی، ارزش‌های نسل‌های قبل را نیز پاس خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین دهقانی، سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز جمعه در نشست عالی‌رتبه موسوم به "بیستمین سالگرد برنامه اقدام برای جوانان" در مجمع عمومی این سازمان با تشریح اهمیت جایگاه جوانان در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشورها به نقش موثر جوانان کشورمان در پیشرفت‌های حاصله در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: سطح آموزش عالی در ایران بالا است به همین جهت در جامعه امروز ایران جوانان توانمندی بالایی از خود نشان داده‌اند و در حوزه‌های مختلف ایران را به رده‌های بالای جهانی رسانده‌اند. در این میان، حدود 60 درصد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های ایران را زنان تشکیل می‌دهند.

سفیر کشورمان در سازمان ملل در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد که جوانان ایرانی با وجود تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز با وجود هشت سال جنگ تحمیلی علیه کشور، به دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های مختلف علمی و فن‌آوری، پزشکی و صنعتی دست یافته‌اند.

او گفت، اگر به جوانان اعتماد شود و در توانمندسازی آنان جدیت صورت گیرد آنان در کنار شکوفا شدن و شکوفا کردن همه عرصه‌های اقتصادی - اجتماعی، ارزش‌های نسل‌های قبل را نیز پاس خواهند داشت.

دهقانی هم‌چنین در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: افراطی‌گری خشونت گرا مشکلی است که امروزه در منطقه خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا با آن دست به گریبان هستیم. جای تاسف است که اکثریت افراد گرفتار در دام این گروه‌های افراطی جوانان هستند که تعداد قابل توجهی از آنان از غرب می‌آیند. تروریست‌ها از کم تجربگی و آرمان‌خواهی این جوانان سوء استفاده می‌کنند و با تبلیغات گمراه کننده آنان را به دام می‌اندازند. بنابراین به‌کارگیری راهکارهایی برای خنثی کردن شیوه‌های تبلیغی این گروه‌های افراطی در شبکه‌های اجتماعی برای صیانت از جوانان و جلوگیری از به‌دام افتادن آن‌ها در کنار دیگر اقدامات، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای همه دولت‌هاست.

سفیر کشورمان در پایان سخنرانی خود با یادآور شدن اهمیت برنامه اقدام جهانی برای جوانان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هم‌چنان آمادگی دارد تا در راستای تحقق کامل اهداف این برنامه جهانی برای جوانان، با اعضای جامعه جهانی همکاری و تبادل تجربه کند.

انتهای پیام

کد N840896