اظهارات تند بذرپاش علیه مذاکرات هسته‌ای

سیاسی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که فریاد "آی دزد،آی دزد" سر می‌دهند به تحریم‌های نسل سوم پاسخ دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان، مهرداد بذرپاش در تجمع "اجازه نمی‌دهیم" طی سخنانی در جمع تجمع‌کنندگان اظهار کرد: آدم وقتی شما را می‌بیند یادش می‌آید که تولید احترام برای ملت ایران با گرفتن چند عکس یادگاری با جان‌کری یا اوباما ایجاد نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر قرار بود اینها تولید احترام کند الان نتانیاهو محترم‌ترین آدم بود، تولید اقتدار یعنی حضور سلحشورانی همچون شما در این میدان، تولید اقتدار یعنی گرفتن عکس با رهبر معظم انقلاب، اگر قرار است کسی و اقدامی برای ما تولید اقتدار کند قطعا آن موشک تلاویوزن حسن تهرانی مقدم است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مردم دستشان را در جیب خودشان کرده‌اند و شعار می‌دهند، خاطرنشان کرد: کسانی که دست در جیب شما کرده‌اند و ازعزت و اقتدار شما خرج می‌کنند، دستشان را خارج و در جیب خود کنند و از خودشان خرج کنند.

بذرپاش با اشاره به اینکه پرونده هسته‌ای ما از زمان انفجار برج‌های دوقلو شروع شد، گفت: ما یک نشست در پاریس و وین داشتیم و نشست نهایی قرار بود در تهران برگزار شود، آن موقع قرار بود پرونده ایران عادی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: درآن مقطع اینقدر بازرسان آمدند و رفتند که فهمیدند ایران چیزی ندارد که بخواهد به سمت بمب اتمی برود، در نشست سعدآباد بنا به تعلیق یا پلمپ مراکز هسته‌ای کشورمان شد که این پلمپ یعنی غیر مودبانه‌ترین روش برای دست برداشتن از کاری، آن زمان قرار بود 6 ماه تاسیسات ما پلمپ بماند، دوباره خواستند تا این زمان 6 ماه دیگر تمدید شود، این اتفاق افتاد تا به انتخابات سال 84 رسیدیم و بعد از انتخابات و فضایی که تغییر کرده بود، رهبری بعد از اینکه نتیجه انتخابات معلوم شد دستور فک پلمپ را صادر کردند، تاسیسات هسته‌ای ما آزاد و جهش هسته‌ای در کشور آغاز شد و سانتریفیوژهای ما از چند ده عدد به چند هزار عدد تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان خاویر سولانا به ایران آمد و پیشنهاد انجماد دو طرفه را روی میز ایران گذاشت، ایران هم این پیشنهاد را قبول کرد و آنان هم ایران هسته ای را قبول کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من قصد تحلیل بیانیه لوزان و توافقنامه ژنو را ندارم و در این خصوص تاکنون حرف‌های زیادی گفته شده است، اظهار کرد: بعد از این پیشنهاد اینها برای جزئیات رفتند، سال 88 شد و از اینها هیچ خبری نشد، هرچه تماس گرفته می شد و پیغام داده می‌شد می‌دیدند خبری نیست، انتخابات فرا رسید، عده‌ای بلا بر سر این کشور آوردند و تهران و چند شهر دیگر بهم ریخت و تبدیل شد به فتنه 88.

بذرپاش یادآور شد: اوباما آن زمان در تلویزیون گفت ایران برای مذاکرات مشروعیت ندارد، گفتند تا مردم در خیابان هستند باید شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را علیه آنان وضع کنیم و کار نظام جمهوری اسلامی ایران را تمام کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما در 3 نسل تحریم شدیم، ادامه داد: نسل اول از زمان تسخیر لانه جاسوسی آغاز شد، نسل دوم زمان انفجارات لبنان ایران متهم به تروریست شد و از سال 89 هم نسل سوم تحریم‌ها به بهانه فعالیت هسته‌ای کشورمان صورت گرفت.

وی با تاکید بر اینکه همه مذاکرات برای تحریم‌های نسل سوم است، افزود: چرا 2 نسل تحریم‌های گذشته تا این میزان اثر نذاشت و فشار اقتصادی آن بر کشور تا این حد مضاعف نبود.

بذرپاش افزود: شاید تحریمی‌ترین کالایی که بتوان آن را در ذهن متصور شد سانتریفیوژ است، اگر ماشین‌های سانتریفیوژ تحریمی‌ترین کالای ممکن است، چه طور شهید احمدی‌روشن توانست در زمان تحریم آن را به این میزان در تاسیسات هسته‌ای ما به پا کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در باتلاق تحریم‌ها چه کسی کشور را فروخت، گفت: آیا به خاطر اینکه رئیس جمهور قبل تحریم ها را کاغذ پاره خواند تحریم شدیم، این جمله را که امام هم سال 62گفتند، تحریم‌ها چرا بعد از سال 88 اتفاق افتاد، چرا عده‌ای الان فریاد آی دزد آی دزد سر می‌دهند، آنان دلیل تحریم‌های نسل سوم و بستری که آنها را فراهم کرد را بگویند تا پاسخ خیلی از سوالات روشن شود، چه کسی ولی زمان را یاری نکرد، باید به این سوالات پاسخ داده شود، چرا رهبری می‌گفتند سکوت نکنید که کشور پله‌های زیادی به عقب برمی‌گردد.

بذرپاش ادامه داد: 60 سال گذشت تا آمریکائی‌ها اعتراف کردند که ما در کودتای 28 مرداد دخالت مستقیم داشته، 60 سال از 88 هم خواهد گذشت تا آمریکا اعتراف کند کجاها که دخالت نداشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا عده‌ای در تاریخ ماندگار می‌شوند، به شخصیت سلیمان بن صرد خزائی اشاره کرد و گفت:با اینکه او فقیه جامع الشرایط و رهبر قیام توابین بود که به شهادت رسید اما هیچ گاه نام او در تاریخ همچون نام شخصیتی مثل حبیب‌بن مظاهر ماندگار نشد.

وی تاکید کرد: دلیل ماندگاری نام همه خوبان عالم در تاریخ کسانی هستند که در زمان خودشان ولی زمان‌شان را یاری کردند.

انتهای پیام

کد N839204