۰

"روسیه تجهیزات سنگین در مرز با اوکراین مستقر می‌کند"

  • ۲۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
روسيه

ارتش روسیه نیرو و صدها قطعه تسلیحات از جمله راکت اندازهای متحرک تانک و توپخانه در پایگاهی در نزدیکی مرز با اوکراین مستقر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بسیاری از این خودروها پلاک و شماره شناسایی ندارند و بسیاری از نیروها نیز درجه و نشان‌های رسمی‌ بر یونیفرم‌هایشان وجود ندارد.

ظاهر آنها بسیار شبیه به نیروهایی است که در شرق اوکراین مستقر هستند که کیف و متحدان غربی‌اش معتقدند تحت حمایت روسیه قرار دارند.

اوایل ماه جاری میلادی ژنرال برید لاو، فرمانده ارتش ناتو گفت: معتقد است جدایی طلبان شرق اوکراین از آتش بس فوریه سال جاری میلادی سوء استفاده کرده تا برای حمله‌ای تازه آماده شده و مجددا مسلح شوند.

این درحالی است که روسیه هرگونه مشارکت در درگیری‌های شرق اوکراین را رد کرده است.

وزارت دفاع روسیه هنوز درباره این تقویت و تجهیز مرزی اظهارنظر نکرده است. چندین تن از سربازان گفتند: آنها برای شرکت در مانورهای نظامی ساده به این پایگاه اعزام شدند و حضورشان هیچ ربطی به وضعیت اوکراین ندارد.

سلاح‌های مستقر شده در این پایگاه از جمله راکت‌اندازهای چند منظوره و تانک‌ها همانند سلاح‌هایی هستند که در درگیری‌های شرق اوکراین میان نیروهای کی‌یف و جدایی طلبان استفاده شده است.

میزان سخت افزارهای نظامی در این پایگاه نسبت به مارس سال جاری میلادی سه برابر شده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.