توصیه رهبرانقلاب به نمایندگان چه بود؟/ادب را رعایت کنید/تعامل با بنا را برخیانت گذاشتن بوجود نمی آید

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب

امروز همزمان با آغاز چهارمین سال کار مجلس نهم رییس و نمایندگان مجلس با رهبری دیدار داشتند.

به گزارش خبرآنلاین در این دیدار که بعد از حاشیه های پیش آمده چند روز قبل مجلس و مشاجره لفظی یکی از نمایندگان با محمدجواد ظریف و خائن خطاب کردن او انجام شد، رهبری توصیه های مهمی به نمایندگان مجلس داشتند.

اهم توصیه های رهبری به نمایندگان در ادامه می آید:

   مراقب باشید، در این مدت، عامل انتخابات آخر سال بر گفتار و رفتار شما تأثیرگذار نباشد و معیار را فقط، حق قرار دهید.
   توجه ویژه به برنامه ششم و مراقبت از دچار نشدن به آفتِ بی حوصلگی در سال آخر مسئولیت، در بررسی قانون این برنامه دومین توصیه بود.
   دولت مسئولیت میانداری را در میان قوا و دستگاههای دیگر به عهده دارد و عملکرد موفق آن در حرکت سایر دستگاهها تأثیرگذار خواهد بود، بنابراین تعامل با دولت لازم و مظهر واقعی همدلی و هم زبانی است. تعامل با سوءظن و بنا را بر سازش، خیانت و سوءاستفاده طرف مقابل گذاشتن، بوجود نخواهد آمد ضمن آنکه حسن ظن به معنای خوش باوری و فریب خوردن نیز نیست.
   مبنای نمایندگان و وزرا در تعامل، باید وظیفه قانونی و مصالح کشور باشد و نه گروکشی از یکدیگر.
   برخورد محترمانه و همراه با ادب، با وزرا بخصوص در کمیسیونها یکی دیگر از ضروریات تعامل است. نه نمایندگان باید نگاه تحقیرآمیز و همراه با اهانت داشته باشند و نه دولت و وزرا، نگاه سلطنت مآبانه. در همه مراحل باید ادب رعایت شود.
   توصیه چهارم رهبر انقلاب اسلامی به نمایندگان مجلس، موضوع اقتصاد مقاومتی بود. در کشور، در موضوع اقتصاد مقاومتی هم زبانی وجود دارد اما باید همدلی هم بوجود آید و از بُنِ دندان به اقتصاد مقاومتی باور پیدا کنیم.
   توصیه دیگر حضرت آیت الله خامنه ای به نمایندگان پافشاری بر مواضع اصولی نظام بود. شاکله مجلس باید همواره بنای مرتفع مواضع اصولی نظام باشد و در این خصوص معیار فرمایشات امام بزرگوار (ره) و وصیت نامه ایشان است.
   مسئولین و مذاکره کنندگان مشغول کار و تلاش سخت هستند، آنها باید بر مواضعی که اعلام شده است پافشاری کنند و امیدواریم بتوانند، مصلحت کشور و نظام را تأمین کنند.
کد N838093