نعیم قاسم: اسرائیل سرمنشأ تمام مشکلات منطقه است

سیاسی

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه منشأ تمامی مشکلات منطقه اسرائیل است، گفت: فلسطین اصل و محور است و ما همواره برای مقابله با این رژیم تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی النشره، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در افتتاحیه کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در بیروت گفت: فلسطین همواره اصل و محور است و هرچه سختی‌ها و چالش‌های ما بیشتر شود باز هم باید فلسطین را محور قرار دهیم.

وی ادامه داد: هر کسی که مشکلات منطقه را پیگیری کند می‌فهمد که منشأ این مشکلات اسرائیل است. دلیل تمامی مشکلات ما اسرائیل است در نتیجه باید مقابله با رژیم صهیونیستی را اصل قرار دهیم برای همین تاکید می‌کنیم که با وجود تمامی مشکلات قطب‌نمای ما همواره در جهت حمایت از فلسطین و علیه اسرائیل می‌چرخد.

وی افزود: خطر اسرائیل یک خطر جهانی است. ما همواره برای حمایت از مقاومت تلاش می‌کنیم و تجارب ما از جمله آزادسازی جنوب لبنان در 2002 و رخدادهای غزه ثابت می‌کند تا زمانی که مقاومت کنیم پیروز می‌شویم.

وی گفت: پیروزی در قلمون یک پیروزی عادی نیست بلکه یک پیروزی تاریخی و نقطه عطفی برای توقف دورویی‌ها و تکفیر در منطقه است. مقاومت آماده مقابله با هرگونه چالشی است.

احمد بدرالدین حسون، مفتی سوریه نیز در این مراسم گفت: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا آینده را بسازیم و به کسانی که منتظر تسلیم شدن ما هستند بگوییم «نه». آنها معتقد بودند که امام خمینی(ره) به عراق و فرانسه مهاجرت کرده و باز نمی‌گردد؛ گمان کردند که بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در برابر آنها سر فرود می‌آورد یا سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان تسلیم آنها می‌شود یا علمای مقاومت رضایت آنها را طلب می‌کنند اما ما تنها رضایت خداوند را طلب می‌کنیم و موضع تاریخی شریفانه‌ای را اتخاذ می‌کنیم.

وی گفت: جنگ در یمن، سوریه و عراق طایفه‌ای نیست و این بهانه‌های واهی استکبار است.

وی افزود: ما برای پیروزی امت اسلام گردهم آمدیم اگر در کنار ما هستید ما نیز تا به دست آوردن پیروزی سربازان شما خواهیم بود و اگر مخالفت کردید ما رسالت خود را ابلاغ کرده و به پیروزی ایمان داریم و لبنان، سوریه، ایران، عراق و یمن و امت اسلام گواهی در برابر کسانی باقی خواهند ماند که پشت ما را خالی کردند.

حسون درخصوص فلسطین گفت: درگیری‌های زیادی رخ داد، تا ما فلسطین را فراموش کنیم اما هرگز فلسطین را فراموش نخواهیم کرد و به امید خدا به فلسطین خواهیم رفت.

وی از لبنان به دلیل میزبانی از این کنفرانس و ایران که رسالت آن را بر دوش دارد و مردم و رئیس‌جمهور سوریه و همچنین مردم عراق و یمن به خاطر پایداری‌شان قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N837919