ابوبکر بغدادی کادر رهبری داعش را در الانبار تغییر داد/یک تبعه چینی در راس عملیات قرار گرفت

ایسنا نوشت:

گزارش‌های خبری حاکی از این است که ابوبکر بغدادی تغییراتی را در کادر رهبری این گروه در الانبار اعمال کرده است.

به گزارش سایت اینترنتی النشره، اطلاعات خبری حکایت از آن دارد که ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش از رقه در سوریه به همراه سرکرده‌های عربی و خارجی وارد نینوا شده و تغییراتی را در سرکرده‌های این گروه اعمال کرده و ماموریت عملیات در الانبار را به شخصی سپرده که تابعیت چینی دارد که این شخص از سرکرده‌های داعش است که در گذشته ماموریت‌های امنیتی در مناطق اشغال شده توسط داعش در فلوجه، هیت، القائم و مرزهای عراق و سوریه را بر عهده داشت.

بغدادی تغییراتی را در کادر رهبری اعمال کرده و برخی را عزل و برخی از رهبران میدانی در نینوا را منصوب کرد اما اسامی این افراد مشخص نشده است.

از سوی دیگر حامد المالکی، فرمانده نیروی هوایی ارتش اعلام کرد که نیروهای امنیتی و بسیج مردمی در الانبار تروریست‌ها را از تمامی طرف‌ها محاصره کرده‌اند.

وی افزود: ورود نیروهای بسیج مردمی به عملیات آزادسازی شهر رمادی ابعاد بزرگی را به این نبرد بخشید و همچنین عرصه را بر داعشی‌ها تنگ کرد و راه‌های امداد رسانی را به سوی تروریست‌های داعش بست.

در همین حال گروه تروریستی داعش تعداد بیشتری از نیروهای خود را وارد شهر رمادی کرد تا آماده درگیری‌ها با نیروهای امنیتی و گروه‌های مسلح که به سمت مرکز استان الانبار می‌آیند، باشد.

ساکنان در رمادی گفتند که کامیون‌هایی که نیروهای داعش سوار بر آن بودند، وارد رمادی شده‌اند.

49261

کد N836651