امیر عبداللهیان از تحویل اس 300 به ایران در آینده نزدیک خبر داد

حسين اميرعبداللهيان,اس 300

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مسکو و تهران رایزنی‌ها برای تحویل سامانه دفاعی موشکی اس 300 به ایران را تمام کرده‌اند و این کار به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران که به مسکو سفر کرده است، پس از دیدار با میخائیل بوگدانوف همتای روس خود، گفت که رایزنی‌های مسکو و تهران برای تحویل سامانه دفاعی اس 300 به ایران انجام شده است.

وی افزود: مذاکرات در خصوص این مساله با موفقیت به پایان رسید. من تخمین می‌زنم که تحویل این سامانه دفاعی به زودی انجام شود.

ولادیمیر پوتین رییس‌جمهور روسیه ماه گذشته با صدور حکمی ممنوعیت تحویل این سامانه دفاعی به ایران را که قرارداد آن در سال 2007 میان تهران و مسکو انجام شده بود، لغو کرد.

بر اساس این گزارش، دیمتری مدودف رییس‌جمهور وقت روسیه در سال 2010 تحت فشارهای آمریکا و غرب اجرای این قرارداد را به حالت تعلیق درآورده بود.

مسکو پس از برداشته شدن ممنوعیت تحویل اس 300 به تهران اعلام کرد: پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 دلیل اتخاذ این تصمیم بوده است و دیگر نیازی به ادامه ممنوعیت انتقال این سامانه به ایران وجود ندارد.

این تصمیم روسیه با واکنش شدید مقامات رژیم صهیونیستی و نگرانی واشنگتن مواجه شد.

انتهای پیام

کد N836148