در جریان نشست قبایل لیبی در قاهره؛

سامح شکری بر حمایت مجدد مصر از لیبی تاکید کرد

مصر

وزیر خارجه مصر با تاکید بر حمایت همیشگی این کشور از مردم لیبی، نقش قبایل لیبیایی را در دعوت از جوانان برای کنار گذاشتن سلاح و تحقق آرامش و ثبات مهم دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در همایش قبایل لیبی که در قاهره برگزار شد، خطاب به هیات‌های شرکت‌کننده گفت: شما در حال حاضر فرصتی برای ایجاد آرامش و سازگاری در لیبی از جمله زیرساخت بهداشتی برای فرزندان و نوادگان خود پیش‌روی خود دارید.

شکری تاکید کرد: قاهره تا زمانی که شما به ساحل امنیت نرسید و منافع مشترک دو کشور محقق نشود هرگز از حمایت خود از شما دست برنمی‌دارد.

مسعود عمر، نماینده قبایل لیبی نیز در این همایش با اشاره به اهمیت حمایت از ارتش لیبی و لغو تحریم تسلیحاتی این ارتش اظهار داشت: در حال حاضر دولت و مردم دو کشور مصر و لیبی با یکدیگر متحد هستند و من از کشور مصر می‌خواهم از نفوذ بین‌المللی خود برای کمک به لیبی استفاده کنند.

عادل الفایدی، هماهنگ‌کننده همایش قبایل لیبی در قاهره نیز تاکید کرد: مصر نقش مهمی در حمایت از مردم لیبی در این بحران داشته است.

همچنین عبدالرزاق الناظوری، رئیس ستاد کل ارتش لیبی ضمن اینکه کشورهای جهان را به مخالفت با تجهیز این ارتش به اسلحه و مهمات متهم کرد و گفت: ارتش با کمترین تجهیزات با خطر تروریسم در لیبی مقابله می‌کند.

الناظوری در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز با اشاره به اینکه این قبایل بودند که از ارتش خواستند با گروه‌های افراطی مقابله کند، بر اهمیت نقش این قبایل در بحران بحران تاکید کرد.

در سایه آشوبی که پس از تصرف شهر طرابلس، پایتخت لیبی به دست شبه‌نظامیان فجر لیبی ایجاد شد، مصر از دولت عبدالله الثنی، رئیس‌جمهور مشروع این کشور که در حال حاضر در شهر البیضا مستقر است، حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N835948