سرلشگر فیروزآبادی: توجه به فرامین رهبری و کمک به تیم مذاکره کننده بیش از پیش ضرورت دارد

حسن فیروزآبادی

مهر نوشت:


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تأکید کرد: خواسته های شیطانی دشمنان در رابطه با بازرسی از مراکز حساس و نظامی، گفتگو با دانشمندان و محققان هسته ای و سایر موارد قابل اشاره، هرگز محقق نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی فرمایشات الهام بخش فرماندهی معظم کل قوا، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع)، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی همگان را به پیروی از بیانات معظم له دعوت کرد، متن پیام به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ سی و شش ساله استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی گویای این واقعیت است که دشمن عنود ملت ایران همواره با استفاده از ابزارهای خود و بهره گیری از گفتمانی ظالمانه، زورگویانه و متکبرانه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع رشد و توسعه این شجره طیبه و الهام بخشی آن در منطقه و جهان شود. اما شواهد انکارناپذیر تحولات کنونی، کمترین تردیدی را باقی نگذاشته است که دشمن در همه عرصه ها دستاوردی جز تحقیر و شکست، مقابل عظمت انقلاب اسلامی و ملت ایران نداشته است. با این وجود همواره بر حجم ددمنشی های خود افزوده است که مصداق بارز و روشن آن در روند مذاکرات مربوط به انرژی صلح آمیز هسته ای به خوبی قابل مشاهد می باشد.

مرور مذاکرات هسته ای طی ماه های گذشته حکایت از آن دارد که مواضع پنهان و آشکار دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره بر نابودی تاسیسات هسته ای صلح آمیز ایران استوار است و همچنان از ابراز توقعات زیاده خواهانه و غیرمنطقی خود نیز ابایی ندارند که از جمله ادعاهای غیرقابل تحقق بازرسی از مراکز حساس و نظامی، گفتگو با دانشمندان و محققان هسته ای و سایر موارد قابل اشاره می باشد. البته ملت بزرگ ایران می دانند که اینها، همه بهانه ها و زمینه هایی است که رژیم های سلطه و در رأس آن بر سرمایه داری و صهیونیزم بین الملل، تلاش دارند اصل و اساس شجره طیبه انقلاب اسلامی و پیروزی های بی بدیل آن در صحنه های داخلی و منطقه ای را با چالش و تغییرات طراحی شده مواجه سازند که به حول و قوه الهی این خواسته شیطانی دشمن هرگز محقق نخواهد شد و ملت غیور ایران همچون جان شیرین از ارزش ها و دستاوردهای خود پاسداری می کند.

اینک مصاف «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهلیت» به مرحله ی حساس و سرنوشت سازی رسیده است و جبهه دشمن با تحمل شکست های زنجیره ای از ملت ایران، از سر استیصال و ناتوانی همچنان با کوبیدن بر طبل «تهدید» و «زیاده خواهی» های مستکبرانه در مذاکرات هسته ای، وقیحانه از مطالبات خلاف عقل و منطق و فراتر از چارچوب ها و مقررات جاری در نهادهای بین‌المللی رونمایی می کند!

به حول و قوه الهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تأسی به منویات فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز و پشتوانه های عظیم مردمی، هر روز توانمندتر از گذشته از حریم انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان، با اقتدار کامل پاسداری می کند و اطمینان می دهد که قادر است در مصاف با دشمنان از این در گرانبها به خوبی حفاظت و حراست کند.

مردم آزاده منطقه و جامعه بزرگ جهانی نیک می دانند طی بیش سه دهه استقرار این نظام، هیچگونه اقدام زیاده خواهانه و یا تهدید دیگران، از ناحیه جمهوری اسلامی ایران مشاهده نشده است. این در حالی است که کشور ما بارها و به دفعات آشکارا توسط مقامات رسمی و رئیس جمهور آمریکای شرور به اقدام نظامی و حتی توسط رژیم غاصب صهیونیستی به حمله هسته ای تهدید شده است. در چنین شرایطی ارتقاء توانمندی های دفاعی کشور که نیروهای مسلح را به درجه عالی بازدارندگی پشیمان کننده برای دشمنان برساند، امری بدیهی و ضروری به حساب می آید و چنانچه دشمن بخواهد تهدیدات نظامی مشمئزکننده و مضحک خود را عملیاتی سازد، قطعا آتش آن برای آغازکنندگانش سوزان و وحشتناک خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران و جبهه بزرگ مقاومت این را حق مسلم و قانونی خود می داند.

در شرایطی که فرزندان دستگاه دیپلماسی کشور در مصاف با دشمن لجباز در جبهه انرژی صلح آمیز هسته ای قرار دارند، توجه تام و تمام به تدابیر و فرامین و خطوط تعیین شده رهبری معظم انقلاب اسلامی و در عین حال هوشیاری سایر دستگاه ها و انجام کمک های موثر به تیم مذاکره کننده و تعیین سیاست ها و مقررات اجرایی، بیش از پیش ضرورت می یابد.

شهیدان، جانبازان، حماسه آفرینان و سوم خرداد و مردم بزرگوار و شهیدپرور ایران شاهد هستند که آحاد نیروهای مسلح کشور با افتخار تحت فرماندهی حضرت امام خامنه ای عزیز، بر اساس دستورالعمل های ابلاغی، ضمن ارتقاء سطح هوشیاری، وظیفه دارند بر مراقبت های کمی و کیفی خود بیش از گذشته بیفزاید و اجازه هرگونه تحرکی را از هر دشمن شرور سلب نمایند».

2929

کد N835571