بولتون:‌ آمریکا باید عراق و سوریه را تجزیه کند

تسنیم نوشت:

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل می‌گوید این کشور باید یک دولت جدید سنی در بخش‌های شرقی سوریه و غرب عراق که بوسیله میانه‌روها رهبری می‌شود، پدید آورد.

جان بولتون، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل، می‌گوید دولت اوباما در حال شکست در برابر داعش است: "ما در حال شکست هستیم، شکی در این نیست".

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز آمریکا با اشاره به رویکرد دولت اوباما گفت: "فکر می‌کنم که آنها در شش سال گذشته جنگ علیه تروریسم را انکار کرده‌اند".

بولتون که از جبهه تندروی نئومحافظه‌کاران آمریکا به شمار می‌رود، افزود که آمریکا می‌توانست ضمن همکاری بهتر با متحدین بالقوه علیه داعش از اعزام سربازان بیشتر جلوگیری کند.

وی افزود: "فکر می‌کنم ترکیه و دولت‌های عرب منافع زیادی در همکاری با ما برای شکست داعش دارند. دولت‌های عرب و ترک‌ها نمی‌توانند این کار را به‌تنهایی انجام دهند. گفتن اینکه این مسئله آنهاست و خودشان باید حل نمایند، اشتباه است. آنها به رهبری آمریکا نیاز دارند".

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ "فکر می‌کنم هدف ما باید این باشد که یک دولت سنی جدید در بخش‌های غربی عراق و بخش‌ شرقی سوریه ایجاد شود که توسط میانه‌روها‌ یا کسانی که کمترین اقتدارگرایی را داشته و بخشی از اسلامگرایان رادیکال نیستند، هدایت شود."

49261

کد N835199