با صدور پیام های جداگانه صورت گرفت؛

تبریک ظریف به نصرالله و باسیل به مناسبت روز مقاومت

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام های جداگانه ای به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و همچنین جبران باسیل وزیر خارجه لبنان، سالروز پیروزی تاریخی لبنان در برابر رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیام های جداگانه ای به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله و همچنین جبران باسیل وزیر خارجه لبنان، سالروز پیروزی تاریخی لبنان در برابر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ میلادی موسوم به «عید مقاومت» را به ملت لبنان و رزمندگان مجاهد حزب الله تبریک گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام ها، پیروزی تاریخی و ماندگار مقاومت قهرمانانه لبنان در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی را یادآور  فداکاری، مقاومت و اراده راسخ مردم غیور لبنان و رزمندگان  مقاومت دانست.

ظریف این رویداد بزرگ و فراموش نشدنی را نتیجه وحدت و انسجام ملی و مقاومت وصف ناپذیر آحاد ملت لبنان از همه طوایف دینی و جریان های سیاسی لبنان ذکر کرد که برگ زرینی در تاریخ معاصر لبنان و منطقه و  نوید بخش پیروزی های بزرگ تر  ملت های منطقه محسوب می گردد.

وی این پیروزی را نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتهای مسلمان و آزاده جهان و مایه عزت و سرافرازی لبنان و فرزندان غیور و مقاومش برشمرد و سرافرازی و موفقیت رزمندگان مقاومت و عزت و سربلندی ملت بزرگ لبنان را از خداوند متعال مسئلت نمود.