ظریف عید مقاومت را به نصرالله و همتای لبنانی‌اش تبریک گفت

محمدجواد ظريف

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیام‌های جداگانه‌ای به سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله و همچنین جبران باسیل وزیر خارجه لبنان، سالروز پیروزی تاریخی لبنان در برابر رژیم صهیونیستی در سال 2000 میلادی موسوم به «عید مقاومت» را به ملت لبنان و رزمندگان مجاهد حزب‌الله تبریک گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام‌ها، پیروزی تاریخی و ماندگار مقاومت قهرمانانه لبنان در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی و آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000 میلادی را یادآور فداکاری، مقاومت و اراده راسخ مردم غیور لبنان و رزمندگان مقاومت دانست.

دکتر ظریف این رویداد بزرگ و فراموش نشدنی را نتیجه وحدت و انسجام ملی و مقاومت وصف ناپذیر آحاد ملت لبنان از همه طوایف دینی و جریانهای سیاسی لبنان ذکر کرد که برگ زرینی در تاریخ معاصر لبنان و منطقه و نویدبخش پیروزی‌های بزرگ‌تر ملت‌های منطقه محسوب می‌گردد.

وی این پیروزی را نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت‌های مسلمان و آزاده جهان و مایه عزت و سرافرازی لبنان و فرزندان غیور و مقاومش برشمرد و سرافرازی و موفقیت رزمندگان مقاومت و عزت و سربلندی ملت بزرگ لبنان را از خداوند متعال مسئلت نمود.

انتهای پیام

کد N834915