مک‌کین: آمریکا هیچ استراتژیی برای شکست داعش ندارد

آمريكا

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: دولت واشنگتن نیازمند یک استراتژی معین برای مقابله با داعش در عراق و سوریه است و به سربازان آمریکایی بیشتری برای شکست این گروه تروریستی نیاز است.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: دولت واشنگتن نیازمند یک استراتژی معین برای مقابله با داعش در عراق و سوریه است و به سربازان آمریکایی بیشتری برای شکست این گروه تروریستی نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی.‌بی.‌اس گفت: ما نیازمند یک استراتژی هستیم. هیچ استراتژی وجود ندارد و هر کس که می‌گوید این حرف درست نیست به من بگوید این استراتژی چیست چون در حال حاضر هیچ‌گونه استراتژی برای شکست داعش وجود ندارد.

مک‌کین و لیندسی گراهام، دیگر سناتور جمهوری‌خواه آمریکا پیشنهاد کرده‌اند که سربازان آمریکایی برای بهبود آموزش نیروهای محلی یا کمک به حملات هوایی مستقیم علیه داعش به منطقه اعزام شوند.

مک‌کین روز یکشنبه همچنین پیشنهاد داد که چند هزار سرباز آمریکایی برای انجام این کار لازم است.

مک‌کین که رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا است، گفت: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا باید از یک استراتژی تهاجمی علیه داعش استفاده کند شبیه همانی که جورج بوش پسر، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در جریان جنگ عراق از آن حمایت کرد و ما در آن جنگ پیروز شدیم. این هجوم با موفقیت همراه بود. جورج بوش پسر از آن حمله حمایت کرد و ما در نهایت پیروز شدیم. من دعا می‌کنم که اوباما هم از چنین مساله‌ای حمایت کند.

مک تورنبری، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: به خاطر کمبود نیروهای آمریکایی در منطقه باید به راه‌های دیگری متوسل شویم.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ای‌.بی‌.سی نیوز گفت: ترجیح می‌دهم آمریکا به منطقه نیرو اعزام نکند. برخی از مقام‌های نظامی آمریکا معتقدند که اگر ما در منطقه چند مشاور داشته باشیم بهتر می‌توانیم در نبرد عمل کنیم. داعش هم در قلمروهایی که تصرف کرده و هم در گسترش ایدئولوژی در منطقه پیشرفت کرده است.

در همین حال، سناتور مک‌کین به انتقاد از اوباما پرداخت و گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا تغییرات آب و هوایی را تهدید علیه امنیت ملی کشور می‌داند و تمرکزش بر این مساله باعث شده تا از مساله مهم جنگ با داعش در عراق و سوریه بازبمانیم. اوباما می‌گوید بزرگترین مشکل که ما با آن مواجهیم تغییرات آب و هوایی است.

وی همچنین خواستار تسریع اقدامات نظامی آمریکا برای مقابله با داعش شد.

انتهای پیام

کد N834747