روانچی دردیدار باقائم مقام وزارت خارجه اتریش:

طرف مقابل از مواضع حداکثری در مذاکرات پرهیز کند

سیاسی

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان گفت: امیدواریم طرف مقابل با پرهیز از مواضع حداکثری تلاش کند تا قبل از موعد مقرر به توافق جامع برسیم .

به گزارش خبرگزاری مهر، مشائیل لینهارت، قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش که در رأس هیأتی در ایران به سر می برد، با مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و درباره موضوعات مختلف روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفتگو و تبادل نظر نمود.

 در این دیدار معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان با اشاره به روابط خوب و تاریخی دو کشور ایران و اتریش، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت روابط دوجانبه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، پارلمانی، علمی، فرهنگی و ورزشی اعلام داشت.

 در ارتباط با موضوع هسته ای، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان، ضمن اشاره به فرآیند دستیابی به راه حل ها در جریان گفتگوهای لوزان سوئیس، به مذاکرات هفته های گذشتـه در ارتباط بـا تدوین متن نهایی تـوافق اشاره و تـأکید کرد: امیدواریم طرف مقابل با پرهیز از مواضع حداکثری تلاش کند تا قبل از موعد مقرر به توافق جامع برسیم اگرچه ما تحت فشار زمان قرار نداریم و به دنبال توافقی هستیم که همه حقوقمان را در بر داشته باشد.

  تخت روانچی همچنین در بخش دیگری ضمن تشریح شرایط پیچیده و حاد حاکم بر منطقه بر لزوم یافتن راه حل سیاسی برای برون رفت از بحران یمن تأکید و افزود : هدف جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و ثبات در منطقه از طریق گفتگو و راه های مسالمت آمیز است.

 در جریـان این دیدار همچنین، قائم مقام وزارت خارجه اتریش ضمن ابراز خوش بینی نسبت به نیل به توافق هسته ای و ضروری دانستن آن، آمادگی کامل اتریش را برای بسط مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها اعلام کرد.