دبیر کل حزب موتلفه:

روحانی فرض بگیرددشمن تحریم‌ها را بر نمی‌دارد/بی توجهی دولت به یمن

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه تاکید کرد: دولت امروز بیشتر در حوزه سیاست خارجی آن هم در مورد مذاکرات هسته ای متمرکز است ولی به موضوعاتی بسیار مهمی مثل یمن توجه نمی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامیدر پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: در مورد یارانه‌ها سخنگوی دولت یک چیز می‌گوید و وزیر رفاه چیز دیگر؛ در خصوص نرخ سود بانکی، بانک مرکزی و بانکهای کشور حرفهای متفاوت دارند. همچنین در حوزه مسایل اجتماعی و فرهنگی هم شاهد نوعی بی انضباطی هستیم. دولت باید در کنترل وزارتخانه‌ها و سازمانهای مربوط به خود منضبط عمل کند. نباید یک نهاد دولتی خبری را بدهد و نهاد دیگر آن را تکذیب نماید.

حبیبی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بیان داشت: دولت امروز بیشتر در حوزه سیاست خارجی آن هم در مورد مذاکرات هسته ای متمرکز است ولی در موضوعاتی بسیار مهم مثل یمن توجه لازم معمول نمی‌دارد.

وی با اشاره به آخرین خبرها در مورد مذاکرات هسته‌ای گفت:آمریکا پس از توافق لوزان بدعهدی می‌کند و به زیاده‌خواهی خود ادامه می‌دهد. دولت باید متناسب با این زیاده خواهیها موضع شفاف داشته باشد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: در حالی که ما در مذاکرات انعطاف عملی و نظری داشتیم هیچ انعطافی از سوی دشمن دیده نمی‌شود هر روز یک درخواست جدید دارند این در حالی است که حتی یک گام برای برداشتن تحریم‌ها برنداشته‌اند و حتی گستاخ‌تر شده‌اند و سخن از مصادره ایرباس‌های خریداری شده به میان می‌آورند.

وی افزود: هنوز هیچ افق روشنی از تعهد ۱+۵ مبنی بر برداشتن تحریم‌ها وجود ندارد اگر در این مورد راستی‌آزمایی صورت نگیرد برای کشور ما زیانبار است.

حبیبی خاطر نشان کرد: دولت باید فرض را بر این بگذارد که دشمن تحریم‌ها را بر نمی‌دارد با این هدف‌گذاری به سراغ مشکلات اقتصادی اجتماعی و حتی مسایل خارجی برود. ربط دادن همه مشکلات به مسایل خارجی و تحریم‌ها و نیز مذاکرات هسته‌ای کار درستی نیست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در جنگ نیابتی ایران سیلی محکمی به آمریکا و اسرائیل زد، اظهار داشت: جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲ روزه، جنگ ۸ روزه و سرانجام جنگ ۵۵ روزه حزب‌الله و حماس با اسرائیل یک جنگ نیابتی بود و جمهوری اسلامی برای ادب کردن رژیم صهیونیستی ضربه سختی به آنها زد و اسرائیل برای اولین بار پس از نبرد با اعراب طعم تلخ شکست را چشید. حالا آنها برای انتقام از جمهوری اسلامی می‌خواهند جنگ نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند . هشدار مقام معظم رهبری را باید جدی بگیریم. دولت و قوای نظامی و مردم باید در حال آماده‌باش باشند تا هر گستاخی را در جای خود و به هنگام پاسخ دهند.

حبیبی بازرسی از مراکز نظامی و ربط دادن آن به مذاکره هسته‌ای را نوعی دخالت قلدر مآبانه در موضوعات داخلی و تهدید امنیتی کشورمان تلقی گردد و گفت: ملت ایران هرگز زیر بار این نوع قلدریها نرفته و نخواهد رفت. آنها وقیحانه بازجوئی از دانشمندان هسته‌ای ما را خواستار شدند تا بعد با شناسایی آنها بتوانند یک دوره جدید از تروریسم هسته‌ای راه بیندازند، مذاکره کنندگان باید در برابر این شرارت قاطعانه بایستند.

وی با محکوم کردن جنایات سعودیها در یمن تصریح کرد: دولت باید از ظرفیت جنبش عدم تعهد و کنفرانس اسلامی برای توقف جنگ و خونریزی در یمن استفاده کند. دنیا مشروعیت حمله به یمن را امضاء نمی‌کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تحولات عراق و سوریه بیان داشت: تروریسم در این کشور با مساعدت آمریکا جان تازه‌ای گرفته است. امنیت سوریه و عراق، امنیت ماست و امنیت ما در موارد فراوانی با امنیت آنها گره خورده است.

حبیبی همچنین در مورد دور جدید فعالیت خانه احزاب اظهار داشت: ما با اصل وجود مرکزیتی برای تعامل همه احزاب و دفاع از کیان تحزب و تقویت و تعمیق فرهنگ آن کاملا موافقیم. این مرکزیت باید از کشمکش‌های جناحی و حزبی کاملاً مبرّا باشد و با رعایت خطوط قرمز نظام و اهتمام به تحقق مصالح عالیه آن وسیله توسعه و تعمیق فرهنگ تحزب را فراهم آورد. عده‌ای، خانه احزاب را با تشک کشتی اشتباه گرفته بودند که نتیجه آن هم به ضرر همه احزاب تمام شد. امیدواریم با تصمیمی که مجمع عمومی فوق‌العاده روز پنجشنبه ۳۱/۲/۹۴ برای تغییر اساسنامه قبلی اتخاذ نمود تجربیات تل