آیت‌الله مکارم‌شیرازی خطاب به آل‌سعود:

درب مدارس خبیثه تروریست‌پرور را ببندید

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با محکوم کردن جنایات وهابیت تکفیری علیه شیعیان عربستان، خطاب به علمای وهابی گفت: ریشه تمام این‌ها در وهابیت شماست؛ درب مدارسه خبیثه را ببندید؛ چراکه این تعالیم خبیثه را منتشر می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با محکوم کردن جنایت تکفیری‌ها در مسجد امام علی بن ابیطالب (ع) قطیف عربستان اظهار کرد: وهابیت تکفیری در مسجد علی بن ابیطالب(ع) در میان نمازگزاران بمب منفجر کردند که بر اثر آن حدود صد نفر کشته و زخمی شدند.

وی با اشاره به پذیرش مسئولیت این جنایت از سوی داعش و القاعده، گفت: تمام دنیا این جنایت را محکوم کردند، سیاست‌مداران و علمای سعودی نیز محکوم کردند؛ اما چقدر خیال می‌کنند مردم دنیا بی خبر و ساده‌اند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خطاب به مفتیان وهابی بیان کرد: ریشه تمام این‌ها در وهابیت شماست، کتب درسی دوره دبیرستان آنها را آورده بودند و ما مشاهده کردیم صریحا نوشته شده بود زوار قبور مشرک هستند و جان و مال و خون‌شان مباح است و این شامل شیعه و اهل سنت می‌شود؛ چراکه اهل سنت نیز به زیارت قبور می‌روند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، این مرجع تقلید ادامه داد: کتب درسی شما مملو از این آموزه‌هاست و بعد می‌آئید محکوم می‌کنید؛ درب مدارس خبیثه را ببندید چراکه این تعالیم خبیثه را منتشر می‌کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خطاب به این دسته از عالمان و مفتیان گفت: شما که اسم عالم مذهبی را به خود گذاشته‌اید چطور بی‌توجه به ریشه‌ها به محکوم کردن ظاهری اکتفا می‌کنید؛ یقین بدانید این مسائل دامان شما را خواهد گرفت.

این مرجع تقلید تاکید کرد: دنیای امروز بدترین دوران تاریخ بشر را سپری می‌کند، در دنیای بشریت روزهای به این تاریکی یا نبوده و یا کمتر بوده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله حقوق آن حضرت را بسیار آموزنده، غنی و با محتوا دانست و آشنایی با این دو اثر را برای همه اهل علم امری لازم ارزیابی کرد.

انتهای پیام

کد N833697